ЗНО-2019 на Херсонщині: все – за планом
Про підсумки проведення пробного ЗНО та особливості організації цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання, а також державної підсумкової атестації розповів під час прес-конференції директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.
16 та 23 березня відбулося пробне ЗНО для зареєстрованих учасників, що проживають у Херсонській, Миколаївській областях та Автономній Республіці Крим. Нагадаємо, що воно є добровільним та проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Вартість 1 тестування для учасника цьогоріч складала 134 грн. Бажання скласти пробне ЗНО на Херсонщині виявили 4678 осіб, а також 6 учасників з АРК. Для його проведення працювало 17 пунктів тестування та залучено понад 600 педагогічних працівників. Явка учасників склала до 97%. Результати визначалися за допомогою спеціального сервісу на сайті в особистому кабінеті учасника. Оголошення результатів відбулося 22 та 29 березня. Пробне ЗНО розраховане для кращої підготовки до основної сесії.
Реєстрація на основну сесію ЗНО-2019 тривала з 5 лютого до 25 березня. Керівники закладів освіти повинні були зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня.
– Під час реєстрації в області працювало 7 консультаційно-реєстраційних пунктів у Херсоні, Новій Каховці, Великій Олександрівці, Голій Пристані та Генічеську, котрі надавали консультаційну та технічну допомогу випускникам навчальних закладів системи загальної середньої освіти минулих років, а також учням слухачам, студентам, які здобудуть повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, – зазначив Максим Кирпенко. – Щоб зареєструватися, необхідно було створити та оформити реєстраційну картку, сформувати пакет документів і надіслати його до регіонального центру. Після того, як учасники надсилали пакет для реєстрації, вони мали можливість за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити, на якому етапі вони знаходяться. Обробка тривала в межах 10 робочих днів.
Для проходження ЗНО найбільше учасників зареєструвалися на українську мову та літературу (9678), складання яких є обов’язковим для всіх учасників; на історію України – 6593; на математику – 4506; на англійську мову – 2198 та біологію – 2716. Значно менше – на географію (1867), фізику (613) та хімію (385). І зовсім лічена кількість осіб забажали складати німецьку (36), французьку (15) та іспанську (7) мови.
– В процесі реєстрації у регіональному центрі відбулося 14 засідань регламентної комісії, за рішенням якої 18 особам створено спеціальні умови для проходження ЗНО, 5 – зареєстровано на додаткову сесію, 114 – відмовлено в реєстрації через неналежне оформлення або ненадання документів, надання недостовірної інформації та пізнє відправлення реєстраційних документів, – зазначив директор центру.
За підсумками реєстрації розроблена мережа пунктів тестування основної сесії ЗНО. Тестування відбуватимуться в Херсоні, Олешках, Голій Пристані, Новій Каховці, Каховці, Бериславі, Генічеську, Великій Олександрівці та Чаплинці.
З 30 квітня на персональних сторінках учасників основної сесії будуть розміщені запрошення-перепустки, які потрібно буде самостійно роздрукувати. В них міститиметься інформація про час та місце (адресу) проведення усіх сесій, на які зареєструвався абітурієнт, а також перелік документів, з якими він повинен з’явитися на тестування.
Щодо особливостей ЗНО–2019, то його результати з української мови та літератури, математики або історії України та одного з предметів на вибір учня зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи поточного року.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більше, ніж з 4 предметів. Відповідно до графіку воно триватиме з 21 травня до 13 червня. Основна сесія розпочнеться зі складання математики – 21.05.2019. Українська мова і література – 23.05.2019; іспанська мова – 27.05.2019; німецька та французька – 27.05.2019; англійська мова – 28.05.2019; фізика – 30.05.2019; історія України – 04.06.2019; біологія – 06.06.2019; географія – 11.06.2019; хімія – 13.06.2019. Результати будуть оприлюднені в обумовлені терміни з 14 до 25 червня. Тести з іноземної мови, як і торік, міститимуть частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)». На виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин. Для визначення результатів ЗНО з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал».
Додаткову сесію ЗНО буде проведено з 26 червня до 12 липня. Як і в попередні роки, участь у ЗНО на території Херсонщини братимуть мешканці з окупованого Криму, котрі екстерном навчаються у школах материкової України – переважно в прилеглих до адмінмежі районах та м. Херсоні. Торік до сотні осіб скористалися такою можливістю. Про цьогорічну кількість кримчан наразі невідомо. Для них держава створила сприятливі можливості не тільки в складанні сесії ЗНО, а й визначила пріоритети для подальшого вступу в українські виші.
Випускні вечори в загальноосвітніх школах цьогоріч здебільшого припадають на 21 червня.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал