Після свят призовників розшукуватиме поліція
Розпочався весняний призов юнаків на військову службу. В обласному центрі призову підлягають 4 тисячі осіб, з яких 2,5 тисячі досі не з’явилися на призовну дільницю. Не зважаючи на те, що повістки стовідсотково відправлені кожному. У цьому запевнив військовий комісар Херсонського міського об’єднаного військового комісаріату, полковник Олександр Зіньковський 5 квітня під час брифінгу з актуальних питань організації і проведення призову на строкову військову службу, службу за контрактом та щодо умов вступу до вищих військових навчальних закладів. Та навіть, якщо б з певних обставин повістка не надійшла, особа, у відповідності до закону, повинна сама з’явитися на призовну дільницю в 10-денний термін з дня офіційного оголошення призову. У відповідності до процедур, передбачених діючим законодавством, розшук та доставку осіб, котрі ухиляються від призову, правоохоронні органи розпочнуть уже після Великодніх свят. З 10 квітня настає період адміністративної відповідальності за неявку на призовні дільниці. Минулорічна практика вжиття жорстких адміністративних заходів до керівників підприємств та організацій, котрі в різний спосіб сприяють своїм працівникам в ухиленні від служби, цьогоріч продовжиться. Торік доволі великі штрафи від 5,4 тисячі до 10,8 тисячі гривень були накладені на керівників 5 підприємств. Спроби скасувати санкції через суди, нікому з них не принесли успіху.
Зі слів військового комісара, 200 осіб наразі вже визнані призовними комісіями придатними до проходження служби, з них частина призначені в команди і готові до відправки в навчально-тренувальні центри. Оскільки перед направленням на військову службу кожну особу ретельно перевіряють не тільки щодо фізичного стану її придатності до служби в війську, а й на предмет відповідності особи за морально-психологічними якостями, то такий відбір дійсно потребує часу та виваженості. Хтось отримує відстрочку через обумовлені законодавством обставини. Приміром, медпрацівники з сільської місцевості, викладачі з повним навантаженням та інші.
На запитання, чому кількість тих, хто ухиляється від проходження служби, не зменшується і чого ж власне бояться призовники та їх батьки, Олександр Зіньковський припускає, що вкрай бракує патріотичного виховання в навчальних закладах, відсутнє розуміння й у сім’ях. Адже військовослужбовців строкової служби не відправляють у зону АТО, запевняє він. І в військові частини різних родів військ вони потрапляють виключно після попередньої навчальної підготовки. Нагляд над ними в військових частинах часто нагадує дитячий садок, щоб, борони Боже, солдат не потрапив у якусь халепу, яка б принесла негативний резонанс. Якщо вже говорити про певні негативні вчинки військовослужбовців, то слід згадати, що кожен з них отримав виховання в сім’ї, тож його поведінка є повним віддзеркаленням того, що заклала в нього родина.
Нарешті пішла вгору демографічна складова – якщо торік у м. Херсоні підлягало приписці до дільниць 1400 юнаків призовного віку, то цьогоріч – 1600, зазначив військовий комісар.
Упродовж перших трьох місяців поточного року 33 особи з обласного центру погодилися на військову службу за контрактом. Підвищення рівня соціальних гарантій таким військовослужбовцям є мотивацією до підписання контрактів. Чимало юнаків виявляють бажання навчатися в військових вишах, здобуваючи безкоштовно спеціальності, котрі стають в нагоді не тільки в армії, а й в цивільному житті. Причому, армія гарантує їм стовідсоткове працевлаштування
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал