Після запровадження медреформи пологи оплачуватиме держава?
Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження медреформи, оскільки держава покриє на 100% вартість цих послуг, коментують у прес-службі МОЗ України. Мовляв, реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Бо згідно зі ст. 4 п. 1 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII «у межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, котрі постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Держбюджету необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної медичної допомоги; первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги; третинної (високоспеціалізованої) та паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».
Реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медпослуг. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту, обіцяють у МОЗ. Нагадаємо, що зміни в системі охорони здоров’я розпочнуться цього року з первинної ланки. Так, у квітні стартує національна кампанія з вибору лікаря — терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, а з липня заклади первинного рівня, які уклали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати прямі виплати від держави за обслуговування пацієнтів.
Теоретично чимало громадян, хоча далеко не всі, цікавляться або вже обізнані з тим, яким чином вони будуватимуть взаємини з лікарем «первинки», починаючи з квітня. Однак все-таки здебільшого переважають ті, хто перебуває в цілковитій розгубленості з приводу того, до кого йому доведеться надалі звертатися по допомогу самому чи членам родини, дітям. На жаль, у тому числі й на Херсонщині вкрай бракує з цього приводу роз’яснювальної роботи, доступної соціальної реклами, у тому числі поширеної на території самих медичних закладів. Приміром, сидячи в черзі під кабінетом лікаря, не зайве було б заздалегідь ознайомитися з тим, як доведеться звертатися до того ж спеціаліста вже через тиждень чи місяць, аби уникнути ажіотажу та бюрократичних процедур.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал