Порушникам карантинних заборон на Херсонщині співчувають. Але не пробачають.
Селяни на Херсонщині у відчаї: почався сезон ранніх овочів, а збувати врожай немає куди. Адже ринки у містах через «коронавірусний» карантин закриті, а в супермаркет із кількома мішками чи коробками не поткнешся – там продукцію закуповують великими партіями. Отож, 40-річний мешканець села Музиківка Білозерського району подумав, як бути. Далі навантажив свій «бусик» цибулею, минулорічними яблуками, яйцями з-під власних курочок, та й гайнув розпродуватися у «базарний день» до села Дар’ївки. Аж тут нагодився дільничний інспектор поліції. Чи знаєш про те, що в карантин ринки закриті, й торгувати на них не можна, запитує комерсанта. Той відповідає, що все йому відомо, але ж родину якось годувати треба. Тому заборону порушив – від безвиході.
Інспектор, у свою чергу, поспівчував бідоласі у його скруті, і…склав на нього адміністративний протокол. Адже заборони існують для того, аби їх дотримувалися для послаблення загрози епідемії, а не шукали винятки. Відтак, протокол незабаром піде в суд. А суддя також може висловити співчуття, й оштрафувати торговця-невдаху на суму від 17 до 51 тисячі гривень. І швидше за все, так воно й буде.
Великий штраф чекає і на приватних перевізників, котрі у карантин підзаробляли на своїх «ПАЗиках». У селах Музиківка й Кізомис працівники Білозерського відділення Національної поліції зупинили два автобуси, власники яких підрядилися везти односельців на роботу. При цьому пасажирів у салонах виявилося набагато більше, ніж дозволених десятеро. Мабуть, водіїв також можна зрозуміти: поїздка із напівпорожнім салоном збиткова. Але зрозуміти – не означає пробачити, бо натовп означає й ризик зараження. А розраховуватися здоров’ям чи навіть життями заради того, аби хтось заробив «свіжу копійчину», то вже занадто. Відтак, і перевізники протоколів не оминули.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал