Приміщення для дітей з інвалідністю в Херсоні «недоремонтували»
Будівля загальноосвітньої школи № 33, що в провулку Приміському Херсона, для непосвячених відтепер виглядає якось дивно. Одна її частина отримала новий дах з профнастилу, а на іншій як лежав, так і лежить старий шифер, який поклали 60 років тому. Втім, усе пояснюється дуже просто: ту частину навчального корпусу, яка не використовувалися, передали під інклюзивно-ресурсний центр № 2.
Там зробили ремонт за бюджетні гроші, і тепер працівники нового комунального закладу — дефектолог, реабілітолог, психолог на період карантинного локдауну надають дистанційно-консультаційні послуги хлопцям та дівчатам з особливими освітніми потребами, котрі мешкають у Суворовському та Дніпровському районах, а також у селах Зеленівка, Киселівка, Музиківка. І цього ще замало, говорить в. о. начальника міського управління освіти Олена Кулик. «На таку кількість дітей, яка є в обласному центрі, потрібно чотири інклюзивно-ресурсних центри. Але поки що облаштували тільки два. Далі будемо працювати над створенням нових», — запевнила Олена Миколаївна.
І все б нічого, та ремонт до кінця не завершили. І коли завершать — невідомо. Адже робітники з об’єкта вже пішли. Приміщення інклюзивно-ресурсного центру № 2 вони до пуття довели остаточно, а з дахом, на який пішло понад 700 тисяч гривень, щось не склалося. Тут навіть почорнілі дошки горища не замінили, стики профнастилу не ізолювали, і з-під неї досі стирчать назовні шматки пластику (дивись фото). Не встановлені навіть ринви для відводу зливових вод! Тож батьки дітей, котрі відвідують школу № 33, побоюються, що після дощів та снігопадів вона через горище затікатиме до класів та їдальні.
Директор інклюзивно-ресурсного центру № 2 Тетяна Левченко нічого не приховала — охоче провела автора цих рядків по всьому закладу і показала кожен кабінет, продемонструвавши, що протічок немає. Але це не дуже тішить: навряд чи треба чекати, коли це станеться, і «подаруночки з неба» підмочать підвісну стелю та новенькі меблі вкупі з тренажерами та навчальним приладдям. У яку суму тоді обійдеться повторний ремонт?
В. о. начальника управління освіти міськради Олена Кулик обіцяє, що кошти на завершення ремонту ІРЦ № 2 передбачать у бюджеті вже цього року. Та ми знаємо, скільки часу забирають проведення тендерів та підписання договорів — довгі місяці. І впродовж тих місяців опади постійно «випробовуватимуть на стійкість» дах, ремонт якого не завершили.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал