Про можливе об’єднання очільник Берислава говорить неохоче
«Ми поки придивляємося», — так міський голова Берислава Олександр Шаповалов відповідає на питання щодо ймовірного об’єднання з іншими громадами району.
На його думку, у випадку створення ОТГ з центром у Бериславі місту буде складно. «Приміром, поруч є село Новоберислав. У ньому наче земля є, але вона не розкорчована, і там мінусовий бюджет. У них навіть на зарплату не вистачає 700 тис. грн. Але — бери і вішай його на шию. Бо без нього нікуди, воно ж поруч, і рано чи пізно місту доведеться його брати і йти разом із ним. Ясно, що треба допомогти людям. А якщо брати Шляхове, то воно самодостатнє, має багато землі. Причому там платять орендну плату за неї не менше 3% [від нормативної грошової оцінки], тоді як в інших селах поукладали договори на 50 років і платять копійки. Тепер щоб їх змусити сплачувати 3%, треба судитися з ними 10 років», — пояснює він.
Загалом про можливе об’єднання очільник Берислава говорить неохоче. «Це складне питання, — зітхає він. — Ми й самі ледь дихаємо, важко. А взяти до себе «нульові» села… З жебраками жебрак вийде. Можливо ще об’єднатися з двома-трьома селами, але створювати одну громаду на весь район на відстані 60 км — ну куди? Це дуже велика відповідальність».
— Минулого року ми зібрали нараду з питання децентралізації, — доповнив голова райдержадміністрації Олександр Гомон. — Запитали його учасників, і виявилося, що найближчі до райцентру села хочуть об’єднатися з Бериславом. А ось представник Берислава відповів, що вони цього не хочуть. На тому нарада й закінчилася.
Нагадаємо, що першою громадою, яка має утворитися на території Бериславського району, стане Новорайська (об’єднуються з Червономаяцькою сільрадою). Нині тут очікують на призначення перших виборів сільського голови і депутатів нової ОТГ.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал