На Херсонщині про присвоєння почесного звання загиблому військовому вдові ніхто не повідомив
Про прийняте ще в 2016 році рішення Каховської міськради Ірина Ліфінцева дізналась тільки тепер.
Перетворити гідний поваги вчинок на відверте позорище примудрились чиновники Каховської міської ради. Приводом для цього став пост у Фейсбуці вдови загиблого на російсько-українській війні десантника Олега Ліфінцева Ірини.
Вона написала, що ще в 2016 році її чоловіку запропонували посмертно присвоїти звання «Почесний громадянин Каховки». «Але, на жаль, за чотири роки [це рішення] так і не прийнято», — здивувалась Ірина Ліфінцева.
Майже одразу з’ясувалось, що почесне звання її загиблому чоловіку присвоїли в тому ж 2016 році. Проте через технічні збої цього рішення на сайті Каховської міськради не було. Саме таке пояснення кричущого випадку надали на офіційній сторінці міськради у Фейсбуці.
В тому ж повідомленні обурені чиновники дорікнули Ірині Ліфінцевій у тому, що вона «з невідомих їм причин не знала про наявність у її чоловіка звання почесного громадянина міста». Така заява ще більше обурила вдову військового.
— Чиновники навіть не потрудились за всі ці чотири роки повідомити мені про присвоєння такого почесного звання. Наскільки я розумію, вони могли оголосити про це, приміром, на Дні міста, запросити туди рідних. Але нічого такого не відбулось. Те саме стосується і рідних Ігоря Максименка, якому теж присвоїли таке звання. Не дивно, що ніхто з наших родин не мав змоги про це дізнатись. Звісно, я дуже рада, що таке звання присвоїли. Але звинуватити мене в тому, що я про це знала – то занадто. Чи у нас просто так прийнято про присвоєння почесного звання нікому не повідомляти? – здивувалась Ірина Ліфінцева.
Відсутність багатьох рішень Каховської міськради на її офіційному сайті і їх несвоєчасне оприлюднення в травні цього року привернуло увагу секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У відомстві визнали, що це є кричущим порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації». Проте притягати до відповідальності за це місцевих чиновників не стали, вдовольнившись поясненнями міського голови Андрія Дяченка і відповідальної за оприлюднення рішень Оксани Мігас, що цю ситуацію спричинили суто технічні проблеми з сайтом.
Щоправда, своє зневажливе ставлення до родин загиблих військових у Каховській міськраді проявляють не лише в дивному присвоєнні почесних звань. Як уже повідомляв «Новий день», навесні місто припинило виплати матеріальної допомоги для трьох вдів. Чиновники пояснили це дефіцитом коштів у бюджеті і необхідністю перенаправити їх на боротьбу з коронавірусом. Проте згодом направили їх на проведення концертів, встановлення рекламних сіті-лайтів по місту і благоустрій.
Звернення представників громадських організацій і місцевих депутатів міський голова Каховки проігнорував. На кількох сесіях міськради Андрій Дяченко дав зрозуміти, що це питання йому нецікаве і перейматися проблемами родин загиблих йому ніколи.
Нагадаємо, що 28-річний каховчанин Олег Ліфінцев був першим загиблим жителем Херсонщини на розв’язаній Росією війні в Україні. Він загинув у транспортному літаку Іл-76 української армії у ніч на 14 червня 2014 року, збитому російськими окупантами.
Згодом СБУ оголосить, що до збиття літаку був особисто причетний тодішній командир так званого «батальйону «Зоря», який за призначенням Кремля деякий час очолював терористичне угрупування «ЛНР».
Олег БАТУРІН.
На фото: родина Олега Ліфінцева.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал