Глобальна криза води: вчені з NASA б’ють на сполох через швидке скорочення прісних вод

Прісної води на Землі стає все меньше.

17 Листопада 2024
2 хв читання
111 переглядів

Запаси прісної води на планеті зникають з тривожною швидкістю. За даними нових досліджень, з початку глобального потепління втрата водних ресурсів прискорилася, і це ставить під загрозу доступ до води для мільярдів людей. Останні супутникові дані, отримані NASA та німецькими науковцями, показали, що з 2014 року обсяги прісної води скоротилися на 1208 кубічних кілометрів щороку. Це рівнозначно втраченому об’єму води, який би заповнив два озера Ерії. – повідомляє NewDay з посиланням на ScienceDaily

Вчені звертають увагу на те, що різке зменшення запасів води з 2015 року є результатом як глобальних змін клімату, так і людської діяльності, зокрема масштабного видобутку підземних вод для сільського господарства. Гідрологи пояснюють, що посухи, що стали частішими через потепління, і зміни в режимі опадів посилюють нестачу води.

“Глобальне потепління призводить до зміщення циклів опадів і випаровування. Більше дощів не означає більше води, оскільки надлишкова волога часто просто стікає, не поповнюючи ґрунтові води”, — пояснив гідролог Метью Роделл з NASA.

Ще одна проблема полягає в тому, що інтенсивні дощі часто не здатні зупинити довготривалі посухи. Вони навіть можуть погіршувати ситуацію, адже після них ґрунт втрачає здатність утримувати воду, а посилене випаровування від підвищеної вологості атмосфери тільки збільшує дефіцит.

Міжнародні організації, зокрема ООН, вже підкреслюють, що нестача води стає катастрофічною для багатьох країн, зокрема для регіонів, де доступ до чистої води обмежений, що поглиблює проблеми бідності, хвороб і продовольчої безпеки.

Діаграма – svitdovkola

Вчені попереджають, що якщо тенденція до зменшення запасів води продовжиться, це призведе до серйозних глобальних наслідків. Тому необхідно впроваджувати сталу стратегію управління водними ресурсами і негайно вжити заходів для боротьби з цими змінами, щоб забезпечити водну безпеку в умовах мінливого клімату.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google назвала п’ять найбільш поширених шахрайських схем в інтернеті

Вийти з мобільної версії