Кава і чай знижують ризик розвитку раку: скільки чашок на день потрібно пити для профілактики недуги

Нове дослідження, засноване на аналізі даних із 14 попередніх робіт, проливає світло на потенційний вплив...

5 Січня 2025
2 хв читання
74 переглядів

Нове дослідження, засноване на аналізі даних із 14 попередніх робіт, проливає світло на потенційний вплив кави та чаю на ризик розвитку раку голови та шиї.

Про це повідомляє «NewDay з посиланням на Аcsjournals.

Цей тип онкологічних захворювань, що включає пухлини горла, гортані, носа, пазух і ротової порожнини, залишається сьомим за поширеністю у світі.

Ключові висновки дослідження:

-вживання більше чотирьох чашок кави на день знижує ймовірність розвитку раку голови і шиї на 17%;

-ризик раку ротової порожнини знижується на 30%, а горла – на 22;

-три-чотири чашки кави на день знижують ризик раку гіпофарингальної ділянки на 41%;

-кава без кофеїну також показала позитивний ефект, знижуючи ризик раку ротової порожнини на 25%.

Чай і його обмежений вплив:

Вживання до однієї чашки чаю на день пов’язане зі зниженням ризику раку гіпофаринксу та інших форм раку голови і шиї. Однак великі об’єми чаю (більше однієї чашки на день) можуть збільшувати ризик злоякісних пухлин гортані на 40%.

Зазначаэться, що бидва напої містять біоактивні компоненти, такі як антиоксиданти, протизапальні речовини та онкопротектори. Однак відмінності в їхньому хімічному складі та традиціях вживання можуть пояснювати різницю в результатах.

Автори підкреслюють, що дані про звички споживання напоїв варіюються залежно від регіону, що ускладнює однаковий аналіз. Також необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити причинно-наслідковий зв’язок і вивчити механізми впливу кави і чаю на тканини.

У разі чаю важливо враховувати обсяги його споживання, щоб мінімізувати потенційні ризики. Для остаточних висновків знадобиться більше даних, але вже зараз дослідження підкреслює важливість дієти і способу життя в профілактиці онкологічних захворювань.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що як розпізнати жовчнокам’яну хворобу: основні симптоми, коли потрібно звертатися до лікаря.

Вийти з мобільної версії