Реорганізацію позашкільних закладів у Каховці визнали передчасною
До цієї реформи місцеве управління освіти виявилось неготовим.
Скасувати рішення своїх попередників про ліквідацію станцій юних техніків і натуралістів та Центру дитячої творчості як окремих юридичних осіб та об’єднання їх в єдиний Центр позашкільної освіти 22 грудня вирішила Каховська міськрада восьмого скликання. У рішенні останньої вказано, що реорганізація закладів “викликала суспільний резонанс та фактично не була реалізована”.
— Реформа позашкілля почалась у серпні 2020 року. На жаль, нової структури там не створили, якогось конкретного бачення, як це працюватиме, ми так і не почули, крім беззмістовних загальних фраз. Зрештою, співробітники трьох позашкільних закладів перебували 4 місяці у “підвішеному” стані. Можливо, сама реформа не є поганою, але розвалити ми завжди встигнемо. Головне, підійти до цього виважено, — прокоментував депутат Каховської міськради від “Європейської солідарності” Михайло Гончар.
Як доповнила його колега від “Опозиційної платформи — За життя”, екс-директорка Станції юних натуралістів Ольга Радіонова, через недолугу реформу позашкілля під загрозою закриття опинився міні-зоопарк, створений при СЮН у 2019 році.
— З 7 подібних станцій в області на сьогодні залишились діючими лише 3. Тому ми просимо зараз від чиновників навіть не допомагати СЮН, а просто не заважати, — додала вона.
Як ми повідомляли, щодо реформи закладів позашкільної освіти в Каховці виникали зауваження і у тодішньої начальниці управління освіти і науки облдержадміністрації Ірини Дробиш. За її словами, в намірах оптимізувати позашкілля взагалі не врахували інтереси дітей з Чорноморівки, Роздольного, Малокаховки і Коробків, які увійшли до складу Каховської територіальної громади.
Діяльність призначеної в лютому 2020 року начальниці управління освіти міськради Олександри Аркуші з самого початку викликала безліч запитань. Поки навесні працівників освітніх закладів масово примушували писати заяви про відпустки за власний рахунок, їй нараховували найвищі в громаді преміальні, які сягали 60 тис. грн/міс. Також за поданням Аркуші в управлінні встигли скоротити кілька посад.
— Люди, які на них працюють, відверто нічого не роблять, — пояснювала в квітні 2020-го Аркуша.
Невдовзі одна з цих чиновниць через суд довела незаконність свого звільнення і поновилася на посаді. А наприкінці грудня управлінню освіти без жодних пояснень додали ще півставки до штатного розпису.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал