Робітничі кадри готуватимуть за інноваційними технологіями
Державний навчальний заклад «Вище професійне училище №2 м. Херсона» за сприяння компанії «Sniezka-Україна» урочисто відкрило сучасні навчально-практичні центри «Sniezka» та «VIDARON». Це стало можливим завдяки налагодженому державно-приватному партнерству – сучасному підходу до розвитку професійної освіти, схваленому Міносвіти України. У нових кабінетах та майстернях учні зможуть опанувати новітні будівельні технології та матеріали від відомого виробника лакофарбової продукції.
— Сьогодні підвищення рівня профтехосвіти в державі є ключовим аспектом у підготовці кваліфікованих кадрів робітних професій, — підкреслив під час урочистої церемонії відкриття центрів представник департаменту профтехосвіти Міністерства освіти і науки України Сергій Коваленко. — У нинішніх умовах трансформації освітньої галузі України заклади профтехосвіти активно залучають до навчального процесу підприємства реального сектору економіки. Міністерство всебічно підтримує співпрацю професійних навчальних закладів з українськими та світовими виробниками, розглядаючи аспекти державно-приватного партнерства як шлях модернізації професійної освіти в Україні.
Така взаємодія передбачена Меморандумом про співпрацю, підписаним між МОН та ТзОВ «Sniezka-Україна» у 2016 році. Мета – орієнтувати навчальний процес у закладах профтехосвіти до реальних потреб ринку праці, максимально осучаснити та модернізувати підготовку молодих фахівців шляхом застосування інноваційних технологій. Цьогоріч на відкриття 50 таких центрів держава виділила 100 млн. грн. Крім Херсона, центри відкрито у Львові, Рівному, Луцьку.
Крім того, йдеться й про удосконалення навичок викладачів, майстрів виробничого навчання з подальшою сертифікацією та про оволодіння учнями сучасними технологіями. Передбачається й проведення на базі таких центрів семінарів, конференцій та практичних занять з обміну досвідом, підвищення кваліфікації. Адже центри обладнані відповідними класами для теоретичних занять та потужними майстернями для закріплення отриманих знань та вмінь на практиці.
— Впродовж чотирьох років у професійних навчальних установах України відкриваються навчально-практичні центри, в яких навчають за інноваційними технологіями та сучасними матеріалами Групи компаній «Sniezka», — підкреслив генеральний директор ТзОВ «Sniezka-Україна» Марек Павлусь, – Ми маємо бажання ділитися своїми розробками і практикою з майстрами і майбутніми робітниками для ефективного розвитку, поступу професійної освіти та якісного вдосконалення підготовки кваліфікованих конкурентоздатних робітничих кадрів будівельної сфери.
На базі новоствореного центру зможуть підвищувати свою фахову майстерність викладачі професійних навчальних закладів області, майстри будівельних організацій та приватних підприємців, для яких спеціалісти компанії проводитимуть конференції, семінари та майстер-класи.
— Сьогодні МОН проводить велику роботу щодо державно-приватного партнерства, — звернув увагу директор департаменту освіти науки та молоді облдержадміністрації Євген Криницький. — На Херсонщині планується відкриття ще 8 подібних центрів, загальна кількість інвестицій в які складатиме близько 30 млн. грн.
Подякував соціальним партнерам за підтримку та допомогу директор ДНЗ «Вище професійне училище № 2 м. Херсона» Олександр Супрун та зазначив, що для якісної підготовки кваліфікованих робітників потрібні сучасна матеріально-технічна база, професійні викладачі, які вміють навчити новітнім технологіям, а також тісна взаємодія з роботодавцями та виробниками. Адже училище, яке має давні традиції, сьогодні готує фахівців за 10 спеціальностями, повністю інтегрованими до сучасного ринку праці, всебічно розвивається, опановуючи нові стандарти надання якісної освіти.
Третьою стороною такого взаємовигідного партнерства виступає й місто Херсон. Міськрада цьогоріч асигнувала на розвиток підготовки фахівців робітничих спеціальностей 100 тис. грн., підкресливши, що обласний центр гостро потребує робочих рук і зацікавлений у якісній підготовці робітничих кадрів.
Перерізавши символічну стрічку, учасники урочистостей оцінили потенціал та можливості центрів, оглянувши матеріально-технічну базу, нове устаткування. Учні продемонстрували, як на практиці опановують нові технології та сучасні матеріали відомих світових брендів.
Далі відбулися нарада та семінар директорів профтехосвітніх закладів України, які прибули до Херсона за досвідом, присвячена перспективам розвитку навчально-практичних центрів та стратегії і перспективам їх розвитку.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал