Росія намагається охопити Херсонщину своєю пропагандою
Про загрозу поширення російської пропаганди на Херсонську область заявив віце-прем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
«Сьогодні ми бачимо, що і на тимчасово окупованих територіях Донеччини з Луганщиною, і на півночі Криму Росія направляє великі зусилля на підтримку регіонального мовлення, яке транслює наративи загальноросійських пропагандистських каналів. Цим мовленням хочуть охопити і вільні території України, скажімо, Маріуполь на Донеччині і простір до Нової Каховки на Херсонщині. Ми повинні на це реагувати», — заявив він.
Для боротьби з ворожою пропагандою Мінреінтеграції ініціювало вдосконалення системи державної підтримки мовлення як на окупованих українських територіях, так і в регіонах, що межують з ними. У відомстві переконані, що важливою складовою цих пропозицій є застосування державної підтримки локальних та місцевих мовників.
«Забезпечити оперативне та якісне висвітлення локальної тематики з українськими смислами для Донецької, Луганської та Херсонської областей і Криму з Севастополем можуть тільки місцеві мовники, зокрема, ті телерадіокомпанії, які евакуювалися з тимчасово окупованих територій на вільні. Але сьогодні вони перебувають у скрутному становищі, адже мовлення на неконтрольовані урядом і прилеглі до лінії дотику території є комерційно непривабливим. Держава має надати підтримку», — наголосив Олексій Резніков.
За його словами, пропонується розділити таку підтримку від держави на 2 умовні складові — інституційну та конкурентну. Інституційна підтримка дасть можливість забезпечити фінансування доставки сигналу, повну чи часткову оплату оренди, а також якусь частину зарплат колективу в обмін на виготовлення визначеного обсягу контенту.
«Конкурентна підтримка повинна розподілятися на змагальних принципах для посилення виготовлення якісного контенту певного типу. Це може бути більше новин чи нове ток-шоу, чи більше дубльованих мультиків мовою корінного народу. Такий підхід, на нашу думку, з одного боку, забезпечить стабільну роботу мовників, з іншого — дозволить у прозорий, законний і максимально ефективний спосіб використати обмежені на сьогодні бюджетні ресурси. Це лише одне з завдань у сфері забезпечення інформаційного суверенітету», — пояснив віце-прем’єр-міністр.
Олександр ПІТОЄВ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал