Рятувальників на Арабатській Стрілці днем з вогнем не знайдеш
Власники баз відпочинку рятувальними постами здебільшого не переймаються.
Замість рятувальних постів – пункти з видачі пляжних лежаків і дитячі водні атракціони. Таку картину можна спостерігати в прибережній зоні Арабатської Стрілки.
Іноді ця безтурботність призводить до трагедій: великий резонанс мав випадок, що стався наприкінці липня. Тоді під час порятунку дітей в Азовському морі загинув 33-річний поліцейський з Нової Каховки.
Відсутність рятувальних постів місцеві чиновники пояснюють прогалинами в законодавстві. Мовляв, баз відпочинку у класичному розумінні на Азовському морі залишились одиниці. Більшість же курортних установ працюють як готелі або підприємства з надання «засобів розміщування на період відпустки». А такі види послуг не передбачають обов’язку слідкувати за пляжами та роботою стаціонарних рятувальних постів.
— Після того як межі Щасливцевого і Стрілкового розширили, вся їхня пляжна зона увійшла в межі самих населених пунктів. Забезпечення там порядку стало обов’язком сільських рад. Тим більше, що й з житлового сектору багато людей йде відпочивати на узбережжя. А вони здебільшого розташовані на другій і третій лінії від моря, — прокоментувала начальниця відділу регіонального розвитку Генічеської райдержадміністрації Наталя Бінько. – Втім, багато що залежить і від власників баз відпочинку. Там, де створюють належні умови для відпочиваючих, відчувається піклування за людей, тож ці місця мають гарну репутацію. Приміром, база «Чайка-1» та деякі інші облаштували рятувальні пости, слідкують за порядком на пляжі, хоча це не є їхнім прямим обов’язком. На жаль, так роблять далеко не всі.
Олег БАТУРІН.
На фото автора: пляж на острові Джарилгач біля маяків облаштований рятувальним постом.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал