Сьогодні боржник — завтра банкрут
Обговорення існуючих проблем у сфері відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом відбулося під час круглого столу «Проблеми практики при застосуванні законодавства про банкрутство та шляхи їх вирішення» за участі начальника Головного управління ДФС у Херсонській області Ігоря Клима, начальника Херсонської ОДПІ Сергія Олефіренка, начальника відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Олега Чеснока, начальника управління виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Ярослава Тюпляєва, начальника юридичного відділу Головного управління ПФУ в Херсонській області Тетяни Смирнової, арбітражних керуючих та представників підприємництва. Ініціатором проведення спільного засідання, що стало майданчиком для відкритого діалогу експертів у сфері господарського права та процесу, виступив голова Господарського суду Херсонської області Павло Пригуза.
Відбулася жвава дискусія стосовно проблем правового регулювання процедури банкрутства, обмін досвідом на прикладі конкретних справ щодо її подолання. Особливу увагу зосередили на питаннях діяльності арбітражного керуючого на стадії розпорядження майном та ліквідації боржника, на можливостях ухвалення мирової угоди між боржником та кредиторами, визнання недійсними угод боржника, покладання субсидіарної відповідальності на засновників (власників).
Як зазначив очільник фіскального відомства Ігор Клим, сьогодні дуже важливо віднайти той механізм представництва інтересів Херсонської, Новокаховської та Генічеської об’єднаних державних податкових інспекцій у судах, який дасть можливість спеціалістам юридичного управління та управління погашення боргу Головного управління ДФС у області здійснювати безпосереднє представництво державних інтересів у суді. Ярослав Тюпляєв детально розповів про типові помилки у роботі арбітражних керуючих, встановлені під час проведення планових та позапланових перевірок з питань банкрутства.
Підсумовуючи, всі учасники зійшлися на думці, що необхідно й надалі поглиблювати комунікацію між господарським судом, іншими органами державної влади, місцевого самоврядування та представниками громадськості, чому, безумовно, і слугує організація таких публічних заходів, які сприяють розумінню сучасних процесів у правозастосуванні та пошуку шляхів їх вдосконалення. Павло Пригуза засвідчив актуальність озвучених проблемних питань та пообіцяв сприяти їх подальшому всебічному вирішенню.
Ксенія АЛІСОВА.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал