Сесія Херсонської облради: чи потрібні ліси державі?
Чергова сесія Херсонської обласної ради пройшла швидко. Менше, ніж за три години, з перервою, депутати розглянули 90 питань порядку денного, не рахуючи додаткових. Одним із перших у залі проголосували за звернення до Гаранта Конституції України про невизнання результатів виборів Президента РФ у Криму. Півострів — територія України, і, влаштувавши голосування на ній, окупант порушує міжнародне право. Під час даного пленарного засідання обранці прийняли одразу декілька звернень до головних державних інституцій. Одне з них стосувалося необхідності підтримки лісів Херсонщини. Як повідомив депутат Сергій Рибалко, минулого року в області сталося 382 лісові пожежі на площі 1175 га, з яких 267 га — верховий ліс. При цьому держава вперто закриває очі на проблеми ЛМГ, лісгоспи не фінансуються. Наразі лісові пожежні станції укомплектовані особовим складом на третину: замість 450 співробітників тут ледь налічується 150. У розпорядженні ЛМГ всього 41 одиниця спецтехніки та 14 пожежних модулів, які фактично виведені з експлуатації. Резерв паливно-мастильних матеріалів для ліквідації та профілактики лісових пожеж на 2018 рік у регіоні взагалі не передбачений. Всього на потреби ЛМГ області необхідно 81,5 млн. гривень, з яких 46,9 млн. — кошти на охорону лісів від пожеж та боротьбу з шкідниками.
— Повірте, це не така велика сума в рамках держави, нас просто ігнорують, — зазначив Сергій Рибалко.
Також обранці звернулися до Верховної Ради України щодо вирішення проблеми з береговими укріпленнями. Просять у парламенту 121 млн. гривень на облаштування захисних споруд на прибережній смузі у межах Круглозерської сільської ради. Як прозвучало у сесійній залі, щороку Чорне море забирає до 10 гектарів землі на Херсонщині, але коштів на берегоукріплення в обласному бюджеті катма.
Серед важливих питань, обговорених на сесії, й те, що стосується будинків так званої гнучкої конструкції у Херсоні. Перший заступник голови ОДА та депутат облради Дмитро Бутрій запропонував передбачити у стратегії розвитку області на 2018—2020 роки комплекс заходів щодо відселення мешканців з аварійного житлового фонду. На думку депутатів вирішити проблему, про яку в обласному центрі говорять вже не одне десятиріччя, можна лише шляхом співфінансування з різних джерел. Та чи будуть передбачені кошти у відповідних бюджетах — питання.
Під час сесії остаточно вирішили долю обласної медичної бібліотеки. З волі депутатів книгозбірня таки переїде до обласної універсальної бібліотеки ім. О. Гончара, позаяк у бюджеті бракує коштів на утримання закладу в окремому приміщенні. Зате гроші є на нові комунальні підприємства. Так, депутати проголосували за створення КП «Хокейний центр обласної ради». За словами обранців, це дасть змогу більше розвиватися льодовому виду спорту на Херсонщині. Що ж побачимо, головне, щоб це не виявилося черговим проектом під певну особу.
Серед рішень із розряду скандальних — оголошення конкурсу на право оренди будівлі кінотеатру «Ілюзіон». Нагадаймо: ще минулого року обласна рада заявила про наміри «навести лад» у приміщеннях «Кіновідеопрокату». Проти даної ініціативи виступила творча молодь, яка займалася у будівлі «Ілюзіону», та громадські активісти. Не чіпати соціально-культурний простір на вул. Гімназичній під час сесії колег закликав Олександр Шумей, але його аргументи їх не переконали. «Ілюзіон» віддадуть в оренду тому, хто на правах конкурсу заявить про найбільшу щомісячну оплату за користування приміщеннями. Громадськість вже виступила проти такого рішення і обіцяє влаштувати акцію протесту.
Марина САВЧЕНКО.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал