Студент не вчиться-грошики ідуть
Натомість керівництво навчального закладу не лише не знає причин прогулів, а й не прагне дізнатися про них.
Жодного дня з початку нинішнього навчального року в технікумі не бачили на парах свого студента — другокурсника Антона Дяченка. Чому він не відвідує занять?
— Він дійсно не відвідує заняття з 3 вересня, — підтвердила «Новому дню» заступник директора з навчальньої роботи навчального закладу Світлана Башина.
За її словами, батьки студента заздалегідь звернулися з проханням надати йому академічну відпустку. Проте з якихось причин вона оформлена так і не була. Фактично, технікум тепер повинен відрахувати студента за прогули, однак чомусь не робить цього.
— Оскільки він неповнолітній, то без згоди служби у справах дітей Каховської міськради — за місцем реєстрації студента — ми не маємо права його відрахувати, — пояснила Світлана Башина.
Найцікавіше в цій історії те, що вказаний студент навчається на бюджетній основі. Тож навчальний заклад отримує за нього кошти платників податків. Чому ж за два місяці тут не поставили крапку в цьому питанні? І чи є подібні випадки, коли студенти з невідомих керівництву причин довгий час не відвідують заняття? Ми спробували про це дізнатися, та відповідати нам в технікумі не захотіли, зіславшись на конфіденційність цієї інформації.
— У нас є діти, які теж пропускають заняття, але чому ви цікавитеся саме цим студентом? Повірте, ми не сидимо склавши руки і вживаємо профілактичних заходів. А якщо у нього є поважна причина? А якщо він хворіє і перебуває на лікарняному? — питаннями на питання в присутності Світлани Башиної відповіли представники технікуму, які назвалися юристом і керівником групи, в якій навчається Антон Дяченко.
Якщо повірити в те, що в технікумі справді не знають, чому їхній студент тривалий час не відвідує заняття, тоді питань стає ще більше. Адже стаття 184 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за ухилення батьками обов’язків щодо виховання дітей. Директор департаменту освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації Євген Криницький стверджує, що технікум у цій ситуації повинен просто відрахувати студента.
— Якщо він пропустив 40 академічних годин занять, то його мусять відрахувати за неуспішність рішенням педагогічної ради закладу. І ніяких звертань до служби у справах дітей не потрібно, якщо дитина не є сиротою або позбавленою батьківського піклування. Адже в такому разі керівник технікуму на час навчання студента виступає його опікуном. А у вказаній ситуації є батьки, які й повинні відповідати за навчання дитини, — прокоментував Євген Криницький.
У свою чергу каховський міський голова Андрій Дяченко, батько студента, у цій ситуації звинувачує сам навчальний заклад.
— Ми вчасно написали заяву з проханням надати сину академічну відпустку на рік за сімейними обставинами. Нині він навчається в іншому закладі. Ми хотіли б залишити за собою право продовжити навчання в приладобудівному технікумі через рік, якщо не зміняться плани. Але з незрозумілих мені причин технікум не надає академвідпустку. Дії керівництва закладу я коментувати не буду. Що ж стосується бюджетного фінансування, то ми готові повернути гроші, які держава виділила на навчання сина у вересні. Проте займатися цим питанням теж мав би сам технікум. Я ж їм не забороняю відмовитися від отримання коштів на час академічної відпустки студента, — пояснив Андрій Дяченко.
Як довго триватиме ця історія? Скільки коштів платників податків буде витрачено на відсутнього студента? Скільки ще студентів-бюджетників не відвідують заняття «з невідомих причин»? Ці питання лишаються без відповіді.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал