Студентські гуртожитки у Херсоні шукають пожильців
Міністерство освіти і науки України щороку «зрізає» бюджетне замовлення для державних вузів Херсонщини. Відтак, більшає і вільних місць у вузівських гуртожитках, які перетворюються на збиткові – адже підвищувати плату за проживання для студентів заборонено. Тож навчальні заклади не знають, як зводити кінці з кінцями.
«У нас три гуртожитки більше ніж на шістсот місць, але з них лише дві третини займають студенти ХНТУ, — розповів ректор Херсонського національного технічного університету, професор Юрій Бардачов. – Аби кімнати не стояли порожніми, доводиться брати «сторонніх» мешканців. Скажімо, уклали договір на проживання курсантів Херсонської державної морської академії. Вони платять за це стільки ж, скільки й наші студенти, і мають у своєму розпорядженні цілий поверху у чотириповерховому гуртожитку № 1 – там навіть свій днювальний чергує. Хоча для виведення на самоокупність таких сусідів обмаль. Адже в гуртожитках треба міняти сантехніку й електроплити на кухнях, ремонтувати душові, а все це чималі витрати».
Міністерство освіти і науки України своїм наказом визначило, що платня за гуртожиток не може перевищувати половини максимального розміру студентської стипендії. Тож студенти ХНТУ платять за проживання по 540 гривень на місяць. А от з «сторонніх» беруть по 25 гривень за добу, тобто близько 750 гривень щомісяця. Але таких пожильців не вистачає для того, щоб усі кімнати без винятку були зайняті. І по-друге, вони також платять тільки за собівартістю послуги. Адже державний виш не є прибутковою організацією, і не може «накручувати» на собівартість ще й частку прибутку для подальшого розвитку.
А дарма. Бо виходить, що і держава коштів на утримання «кампусів» не дає, і заробляти самим не дозволяє. А як тоді той же гуртожиток ремонтувати, оновлювати інвентар? Від такої недолугої політики страждають, до речі, чи не всі провінційні альма-матер в Україні. І херсонські виші – також не виняток.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал