Згідно з українським законодавством, земельний податок є обов’язковим для всіх власників земельних ділянок, земельних часток та постійних землекористувачів. Проте, для окремих категорій громадян передбачені пільги або повне звільнення від сплати податку, пише NewDay.
Пільги для пенсіонерів: що варто знати
Пенсіонери за віком можуть отримати пільги зі сплати земельного податку, але за певних умов. Зокрема, особи, які досягли пенсійного віку 60 років, мають право на пільгу для земельних ділянок, які належать їм на правах приватної власності. Однак важливо зазначити, що ця пільга не поширюється на земельні паї.
Якщо ж пенсіонер отримує пенсію на пільгових умовах, але не досяг 60 років, він також не має права на пільги для земельних ділянок.
Умови для отримання пільг
Щоб скористатися пільгою, пенсіонерам необхідно подати заяву до контролюючого органу разом із документом, що підтверджує право на пільгу, наприклад, пенсійним посвідченням. Пільги на земельні ділянки можуть застосовуватися в межах певних граничних норм для різних видів використання:
- для ведення особистого селянського господарства — до 2 гектарів;
- для будівництва й обслуговування житлового будинку: у селах — до 0,25 гектара, в селищах — до 0,15 гектара, в містах — до 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва — до 0,10 гектара;
- для ведення садівництва — до 0,12 гектара;
- для індивідуальних гаражів — до 0,01 гектара.
Хто ще може бути звільнений від сплати податку
Від сплати земельного податку звільнені також особи з інвалідністю першої і другої групи, ветерани війни, а також фізичні особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно з положеннями Податкового кодексу України.
Отже, пенсіонери можуть отримати пільги на сплату земельного податку, але важливо пам’ятати, що пільги саме на земельні паї не передбачені. Для отримання пільги необхідно дотримуватися всіх формальних вимог.
Нещодавно ми також розповіли, хто отримає підвищення пенсії у листопаді.