У 2030 році Україна може зіткнутися з нестачею 108 тисяч учителів, оскільки понад 40% педагогів планують покинути професію до цього часу. Про це йдеться в дослідженні «Вчителі України: кадровий потенціал», пише NewDay.
Матеріал підкреслює, що серед студентів педагогічних спеціальностей лише половина бачить своє працевлаштування в школі найближчим часом. Причиною цього є низький престиж професії, через що за останні шість років знизився середній вступний бал на педагогічні спеціальності.
Також повідомляється, що чисельність учителів у містах і селах скорочується. Зокрема, внаслідок повномасштабного вторгнення кількість педагогів зменшилася на 12%, що дорівнює майже 40 тисячам осіб. Ще однією суттєвою проблемою є старіння працівників й працівниць: середній вік вчителів становить 45 років, а більше третини з них — люди передпенсійного або пенсійного віку. Серед педагогічних працівників жінки становлять 86%.
Дослідження також показало, що лише 47% вчителів задоволені своєю роботою, а 80% вважають, що суспільство недооцінює їхній внесок. Водночас більшість педагогів задоволені взаємодією з учнями, колегами та батьками.
Серед основних викликів професії педагоги виділяють надмірну бюрократію, низькі зарплати та високе робоче навантаження. Лише 12% задоволені рівнем своєї оплати праці, а 94% вважають, що зменшення бюрократичного тиску стало б значним мотивуючим фактором.
Нагадаємо, що в Україні батьків штрафуватимуть до 5100 грн за прогули дітей у школі.