В умовах мобілізації та воєнного стану в Україні важливо розуміти, коли можна законно відмовитись від отримання повістки без наслідків. Юристи пояснюють, що якщо у людини є відсутність або застарілі дані в облікових документах, їй можуть вручити повістку для оновлення цих даних. Однак, якщо всі документи актуальні, облік оновлений, а у реєстрі “Оберіг” є підтвердження наявності відстрочки від мобілізації, повістку вручати не повинні, пише NewDay.
Відмовитись від отримання повістки без наслідків можна лише за певних умов. Ось основні з них:
- Якщо особа була виключена з військового обліку.
- Якщо на самій повістці відсутня печатка або підпис керівника ТЦК.
- Якщо в повістці є помилки в особистих даних або вона адресована іншій людині.
- Якщо повістку вручає неуповноважена особа.
Якщо військово-облікові дані не були оновлені, то відмовитись від отримання повістки неможливо. У разі такої відмови це буде вважатись порушенням правил військового обліку та мобілізаційного законодавства.
Коли військовозобов’язаний відмовляється прийняти повістку, представники ТЦК складають акт про відмову. У цьому акті особа може вказати свої причини відмови та підписатися. Якщо ж вона відмовляється підписувати акт або зазначати будь-яку інформацію, то його підписують свідки, які підтверджують факт відмови.
Цей акт є офіційним підтвердженням відмови і є підставою для застосування відповідних санкцій. ТЦК має право винести постанову про адміністративну відповідальність за відмову від отримання повістки.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, в яких областях частіше звертаються до рекрутингових центрів жінкі.