З чого складається план стійкості України: Зеленський представив 10 пунктів

Президент представив план, який має десять ключових напрямків для зміцнення держави в умовах війни.

19 Листопада 2024
2 хв читання
135 переглядів
Зеленський представив у Раді план стійкості України

Президент Володимир Зеленський презентував у Верховній Раді план стійкості України, що спрямований на зміцнення країни та протистояння агресії Росії, пише NewDay.

Перший пункт — єдність. Зеленський підкреслив, що українське суспільство має об’єднатися задля спільної боротьби, залучаючи союзників. Це сприяло зміцненню зв’язків з ЄС і НАТО. Президент акцентував увагу на завершенні скринінгу законодавства для переговорів про вступ до ЄС у 2025 році.

Другий пункт — фронт. У ньому йдеться про стабілізацію фронту, проведення операцій на окупованих територіях і підвищення технологічної ефективності ЗСУ. Зокрема, дрони відіграють важливу роль у знищенні ворожої техніки.

Третій пункт — зброя. Україна активно нарощує виробництво артилерії, дронів і крилатих ракет. Впроваджується технологічна ставка, щоб випередити Росію у військових інноваціях.

Четвертий пункт — гроші. Зеленський запевнив, що країна забезпечена фінансуванням для оборони. Всі соціальні виплати будуть збережені, заплановано індексацію пенсій у 2025 році.

П’ятий пункт — енергетика. Заходи щодо зміцнення енергетичної безпеки тримаються в таємниці. Основним напрямком стане атомна генерація та видобуток газу.

Шостий пункт — безпека. Впроваджуватиметься система «Безпечна область» із модернізацією укриттів, встановленням металошукачів у громадських закладах і поліцейськими в кожній школі.

Йдеться саме про жорстку роботу, яка не дозволяє ворогові підірвати життя України,

прокоментував Зеленський.

Сьомий пункт –– громади. Особливий акцент на підтримці прифронтових громад і тих, що прийняли переселенців. Пропонується система «пліч-о-пліч», де тилові громади допомагатимуть прифронтовим.

Восьмий пункт — людський капітал. Запланована модернізація соціальної політики, розвиток освіти та охорони здоров’я, а також партнерство з релігійними організаціями для зміцнення духовної незалежності.

Дев’ятий пункт — культурний суверенітет. Держава підтримуватиме українську культуру через переклади, створення контенту і культурні заходи.

Такого контенту, який здатний повністю замінити російський контент. Насамперед для дітей. І це питання — і про стійкість, і про безпеку. Ми повинні переграти Росію і в цьому,

додав політик.

Десятий пункт — політика героїв. Планується підтримка ветеранів у переході на цивільне життя, їхня інтеграція в суспільство і створення центрів реабілітації.

План має на меті зміцнити моральний дух українців та гарантувати стійкість держави в умовах війни.

Нещодавно Полковник Денис «Редіс» Прокопенко оприлюднив свої міркування щодо необхідності переходу на дивізійну і корпусну систему в армії.

Вийти з мобільної версії