Міфи та реальність роботи ТЦК: військовий розповів про службу та непрості умови

Військовий підтвердив, що існують неофіційні плани мобілізації, а також випадки, коли можна “відкупитися”...

23 Грудня 2024
2 хв читання
208 переглядів

Український військовослужбовець, який пройшов фронт, а потім став частиною територіальних центрів комплектування (ТЦК) на Рівненщині, поділився своїм досвідом роботи в цих установах та розвіяв деякі міфи. Він розповів, що відбувається насправді в ТЦК, а що — лише чутки. Про це пише NewDay з посиланням на ТСН.

Чи потрібно платити, щоб потрапити до ТЦК?

Військовий зазначає, що неодноразово чув чутки про величезні хабарі за “місце” в ТЦК, суми інколи доходять до 8 тисяч доларів і більше. Однак він запевняє, що реальність далека від цих розмов:

«Насправді ніхто не хоче служити в ТЦК. Це важка робота, і зарплата не така вже й велика. Ти працюєш і вдень, і вночі, а до того ж ще й отримуєш купу негативу від людей»

За його словами, більшість військових, яких переводять до ТЦК, не прагнуть цього, а потрапляють через стан здоров’я або обов’язкову переведення після служби на фронті.

Скільки працівників ТЦК мають бойовий досвід?

Чоловік, який сам служив на передовій три місяці, розповідає, що більшість працівників ТЦК, за його спостереженнями, не мають прямого бойового досвіду. Це стосується і керівних посад.

«Частина керівництва має бойовий досвід, але їх значно менше, ніж тих, хто приїхав з фронту через проблеми зі здоров’ям або з іншими обставинами», — каже він.

Деякі з цих людей служили ще під час АТО, але питання їхнього бойового досвіду залишаються відкритими. Контрактників в ТЦК порівняно мало.

Чи існують неофіційні плани з мобілізації?

Попри те, що офіційно ніхто не визнає наявність планів мобілізації, військовий визнає, що насправді вони є.

“Раніше потрібно було щодня виконувати план — один ухилянт або хоча б одна повістка. Зараз ця цифра залежить від загальної планової кількості мобілізацій, яку спускають з вищих ешелонів”, — пояснює він.

За його словами, командування ТЦК навіть погрожує своїм співробітникам: «Якщо не зробимо план — всі поїдемо на фронт».

Чи беруть хабарі у ТЦК?

Про хабарі в ТЦК також ходять чутки. Військовий зізнається, що у деяких випадках справді є можливість “відкупитися” від служби.

«Якщо хтось намагається “відстрочити” проходження ВЛК або хоче уникнути мобілізації, то йому можуть допомогти. І не безкоштовно», — розповідає він.

Водночас він запевняє, що сама структура ТЦК не має права затримувати людей, які ухиляються від призову — це прерогатива поліції.

Як цивільні ставляться до працівників ТЦК?

На думку військового, ставлення цивільних до працівників ТЦК в останній час значно погіршилося.

«Люди вже не бачать ворога у Путіні чи росіянах. Вони бачать його у ТЦКшниках», — зізнається він.

Мобілізація та повістки стали настільки болючими для деяких громадян, що навіть сама присутність працівників ТЦК на вулиці викликає агресію.

“Коли виходиш з буса, відразу відчуваєш ворожість. Люди розходяться, можуть образити або послати. Почуваєшся при цьому дуже неприємно”, — додає він.

Іноді працівники ТЦК навіть отримують погрози щодо свого життя та майна, зокрема погрози спалити бус або “вичислити” місце проживання.

Нагадуємо, у Збройних силах України було створено новий підрозділ, який займатиметься охороною культурної спадщини країни. 

Вийти з мобільної версії