Нове дослідження, проведене вченими з Університету Брігама Янга, пролило світло на давнє питання про те, чи є у батьків улюблені діти.
Про це повідомляє «NewDay з посиланням на New Voice.
Виявляється, що батьки часто неусвідомлено виявляють вподобання до певних дітей, і на це впливають різні чинники, такі як черговість народження, стать та індивідуальні риси характеру дитини.
Дослідження показало, що молодші діти, як правило, отримують більше уваги і турботи з боку батьків. Старші діти, своєю чергою, часто отримують більше свободи і самостійності. Також було виявлено, що батьки схильні віддавати трохи більшу перевагу дочкам, ніж синам. Однак, важливо зазначити, що діти рідко усвідомлюють цю батьківську упередженість.
Особистість дитини також відіграє важливу роль. Діти, які більш доброзичливі та відповідальні, незалежно від їхнього віку або статі, частіше стають об’єктом батьківської любові.
«Більшість батьків, ймовірно, легше знаходять спільну мову з однією дитиною, ніж з іншою», – зазначає професор Алекс Дженсен.
Він наголошує, що важливо усвідомлювати ці закономірності, щоб уникнути виникнення конфліктів і сприяти гармонійним стосункам у родині.
Дослідження показало, що діти, які відчувають себе менш коханими, можуть відчувати психологічні проблеми і демонструвати девіантну поведінку. Тому важливо, щоб батьки намагалися ставитися до всіх своїх дітей справедливо і приділяти кожному достатньо уваги.
«Іноді батьки настільки стурбовані тим, щоб ставитися до своїх дітей однаково, що можуть випустити з уваги індивідуальні потреби кожної дитини», – каже Дженсен.
Він радить батькам бути уважними до своїх дітей, помічати їхні почуття і намагатися задовольнити їхні потреби. Дослідження також підкреслює важливість відкритого діалогу в родині. Батьки мають бути готові обговорювати з дітьми свої почуття і переживання, а також слухати і розуміти точку зору своїх дітей.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що у Мін’юсті визначили найоригінальніші імена українців, народжених у 2024 році: перелік.