Чи є на світі ідеальний спосіб приготування яєць? Виявляється, що вчені з Інституту полімерів, композитів і біоматеріалів Національної дослідницької ради Італії вважають, що є. Як повідомляє NewDay з посиланням на Popular Science, вони запропонували так звану «періодичну техніку варіння», яка не тільки дозволяє досягти ідеального поєднання текстур білка та жовтка, а й покращує харчову цінність продукту. Від традиційного способу варіння яєць ця методика відрізняється тим, що потребує більше часу та уваги, але результат вартий того. На перший погляд може здатися, що варити яйця — це просто, але насправді є багато факторів, які впливають на їхню текстуру та смакові якості.
Яйця готуються при двох різних температурах: жовток починає готуватися при 65 градусах за Цельсієм, а білок — при 85 градусах. Це значно ускладнює процес досягнення оптимальної консистенції без того, щоб один з компонентів не вийшов перевареним або сирим. Вчені під керівництвом хіміка Пеллегріно Мусто звернули увагу на цей момент і вирішили вивчити, як можна удосконалити техніку приготування. Відомий метод «су-віде», коли яйця готують в водяній бані за низьких температур, дозволяє отримати однорідну консистенцію білка та жовтка, але цей метод має свої недоліки, такі як обмежений вплив на харчову цінність.
У своїй роботі вчені використовували програмне забезпечення для моделювання динаміки тепла в яйці, що дозволило визначити ідеальний режим варіння. Як результат, вони дійшли до висновку, що для досягнення ідеального яйця потрібно використовувати «періодичний метод варіння», що не потребує складних пристроїв чи професійних навичок. Для цього потрібно кип’ятити яйця у воді, підтримуючи температуру на рівні 100 градусів Цельсія, та проводити цикли переміщення яєць з гарячої води до води, що має температуру 30 градусів Цельсія. Після восьми таких циклів загальною тривалістю 32 хвилини яйце буде готове.
Метод «періодичного варіння» не тільки забезпечує ідеальну текстуру, але й покращує харчову цінність яєць. Дослідження показали, що при такому способі приготування жовток стає м’якшим і подібним до того, що отримують при використанні методу «су-віде», а білок має консистенцію між «су-віде» та м’яко відвареним яйцем. Крім того, за допомогою ядерно-магнітного резонансу та високороздільної мас-спектрометрії було встановлено, що цей метод зберігає більшу кількість корисних мікронутрієнтів, зокрема поліфенолів, що мають потенційно позитивний вплив на здоров’я.
Нагадаємо, раніше ми писали про вплив тривоги на здатність розуміти думки інших людей.