Школярі в Україні втрачають соціальні навички через онлайн-навчання та війну

Онлайн-навчання рятує освіту українських дітей, але водночас створює виклики для їхнього розвитку та...

9 Лютого 2025
1 хв читання
95 переглядів

Війна кардинально змінила систему освіти в Україні, змусивши мільйони дітей адаптуватися до дистанційного навчання. Багато шкіл перейшли на змішану форму, що поєднує онлайн-уроки з рідкісними відвідуваннями класів. Постійні повітряні тривоги, перебої з електроенергією та стресові умови значно впливають на якість освіти та соціальну взаємодію учнів, пише New York Times.

Заняття онлайн – це необхідність для багатьох українських школярів, особливо в прифронтових містах. Навчання у бомбосховищах стало нормою для деяких регіонів, а в інших діти здобувають освіту виключно дистанційно. Урядові дані свідчать, що понад 300 тисяч учнів наразі навчаються онлайн за кордоном. Проте відсутність живого спілкування з однолітками негативно впливає на емоційний стан дітей, а також на їхню здатність взаємодіяти у соціумі.

Ситуація на тимчасово окупованих територіях ще складніша. Дітей примушують навчатися за російськими програмами, а українські онлайн-школи перебувають під загрозою. Батьки, які намагаються забезпечити своїм дітям освіту українською мовою, ризикують через репресії з боку окупаційної влади. Водночас діти, які перебувають у Європі, змушені адаптуватися до двох навчальних систем одночасно: відвідувати місцеві школи та продовжувати навчання за українською програмою в онлайн-форматі.

Освіта є лише одним із факторів, який впливає на демографічну ситуацію в Україні. Чим довше триває війна, тим більше українців звикають до життя за кордоном, і дедалі менше людей планують повернення. Експерти вважають, що країна потребує не лише стимулювання народжуваності, а й нових підходів до залучення мігрантів та підтримки українців, які планують повернення на батьківщину.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що студенти вчитимуться військовій справі та як проходитиме новий обов’язковий курс

Вийти з мобільної версії