Дві причини, через які родини зниклих безвісти можуть втратити виплати

Виплати сім’ям зниклих безвісти військових скасовують у разі добровільної здачі в полон або дезертирства.

6 Квітня 2025
1 хв читання
143 переглядів
Виплати військовим

В Україні продовжують діяти гарантії соціального захисту родин військовослужбовців, зниклих безвісти під час виконання бойових завдань. Проте в окремих випадках виплати можуть бути скасовані. Про це повідомила юристка Альона Чмона з юридичної компанії “Приходько та партнери”, відповідаючи на запит РБК-Україна, пише NewDay.

За чинним законом “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” грошове забезпечення за зниклими військовими зберігається. Йдеться про посадовий оклад, надбавку за вислугу років, інші щомісячні виплати та додаткову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень. Усі ці виплати надходять щомісяця родичам до моменту ухвалення судом рішення про визнання військового безвісно відсутнім або загиблим.

Виплати припиняють у разі підтвердження двох категорій обставин. Перша — добровільна здача в полон. За словами Чмони, така дія кваліфікується як порушення військової присяги та обов’язку громадянина захищати державу, згідно зі статтею 65 Конституції України. Друга — самовільне залишення частини або дезертирство. У таких випадках результати службового розслідування стають підставою для негайного припинення виплат родичам, про що видається відповідний наказ.

У разі помилкового нарахування виплат через відсутність повної інформації, раніше виплачені кошти із родичів не стягуються. Проте, згідно зі змінами до пункту 6 статті 9 Закону № 2011-XII, можуть виникати ситуації, коли виплати припиняються і потребують повторної заяви для відновлення. За словами юристки, зараз немає чинного порядку від Кабінету Міністрів, який би чітко регламентував дії у такій ситуації.

Чмона підкреслює, що через відсутність оновленого механізму від уряду питання відновлення виплат після припинення залишається неврегульованим. Родини, які опинилися у такій ситуації, змушені чекати на подальші офіційні роз’яснення та нормативні акти.

Нагадуємо, раніше повідомлялося про те, чи може дружина отримати пенсію чоловіка.

Вийти з мобільної версії