Команда Дональда Трампа, що працює над його наступною адміністрацією, активно вивчає можливість створення комісії для розслідування виведення американських військ з Афганістану в 2021 році. Як повідомляють джерела NBC News, перехідна команда розглядає, чи можуть високопоставлені військові лідери, які брали участь у цьому процесі, бути притягнуті до відповідальності, аж до військового трибуналу. Зокрема, мова йде про можливі звинувачення в державній зраді – пише NewDay.
“Вони ставляться до цього дуже серйозно”, — заявила одна з осіб, обізнаних з планами Трампа.
Хоча ця інформація поки не отримала офіційного підтвердження, джерела зазначають, що у команді екс-президента вже активно складають список високопосадовців, які були безпосередньо залучені до ухвалення рішень щодо виведення військ з Афганістану. У цю групу, ймовірно, можуть потрапити як нинішні, так і колишні офіцери.
Серед людей, які нібито допомагають координувати ці зусилля, — Метт Флінн, колишній заступник помічника міністра оборони. Однак адвокат Флінна заперечив цю інформацію, заявивши, що його клієнт не має жодного стосунку до цього питання.
“Метт Флінн не має нічого спільного з перехідною командою Трампа, і ніхто не цікавився його думкою з приводу цього гіпотетичного правового сценарію”, — заявив Марк Заїд.
Попри це, особи, близькі до перехідної команди, підтверджують, що Трамп і його радники серйозно ставляться до необхідності навести порядок у військовому керівництві, вважаючи виведення військ з Афганістану одним з найбільших провалів у новітній історії США. Сам Трамп неодноразово засуджував це рішення як “найганебніший день” для країни.
Виведення американських військ з Афганістану стало однією з найбільш спірних і драматичних подій в історії США. Всі розпочалося ще в 2020 році, коли Дональд Трамп підписав угоду з талібами, в рамках якої США погодились вивести 13 тисяч своїх військовослужбовців в обмін на звільнення 5 тисяч бойовиків. Цей план продовжила адміністрація Джо Байдена, яка остаточно завершила операцію в серпні 2021 року. Хаотичне і болюче виведення військ призвело до швидкого падіння афганського уряду, що спричинило широкі міжнародні критики на адресу Вашингтону, зокрема за неготовність афганських сил до боротьби з талібами. Незалежні розслідування вказують на численні прорахунки як адміністрації Трампа, так і Байдена, що зробили процес виведення ще більш проблематичним.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Байден дозволив Україні використовувати американську зброю для ударів по Росії.