Удар ракетою по Дніпру не є сигналом про зростання ризику застосування ядерної зброї — такі висновки зробили аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Вони зазначили, що хоча Росія й продовжує демонстративно погрожувати Україні та її західним союзникам, останні атаки не свідчать про суттєві зміни в її військових можливостях або підвищення ймовірності використання ядерної зброї, пише NewDay.
21 листопада Володимир Путін здійснив нову риторику, погрожуючи країнам, які підтримують Україну, заявивши, що Росія може завдати ударів по їхніх територіях у відповідь на українські атаки на російську глибину. У тому числі, він пов’язав цей удар з ядерним потенціалом Росії. Він також підтвердив застосування ракети «Орєшник» модернізованої версії МБР «Рубеж», яка здатна розділятися на кілька частин для більшої руйнівної сили.
«Цей дар був вчинений як частина кампанії Кремля із «рефлексивного контролю» — демонстрація сили без реальних змін у військових можливостях» – пише ISW.
Незважаючи на загрозливу риторику, аналітики ISW вважають, що ці заяви залишаються переважно символічними і не мають істотного впливу на стратегію Західних партнерів щодо підтримки України. За їхніми словами, попередні російські удари, зокрема, застосування балістичних ракет «Іскандер» та гіперзвукових «Кинджалів», вже продемонстрували здатність Росії нести ядерний заряд, проте нічого новим у цьому немає.
В ISW підкреслюють, що постійне погрози Москви, попри їхній частий характер, не мають реального впливу на поведінку Заходу. Зокрема, Україна вже активно використовує далекобійні ракети ATACMS і Storm Shadow, для ударів по незаконно окупованих територіях, таких як Крим, з квітня 2023 року.
Нагадуємо, раніше ми писали про масштабну атаку на Дніпро, під час якої Росія використала міжконтинентальну балістичну ракету (МБР).