ЄС готується до зими без російського газу через Україну

ЄС шукає альтернативи газу з Росії після завершення угоди.

16 Грудня 2024
2 хв читання
110 переглядів

Країни Європейського Союзу обговорять підготовку до зими на фоні наближення терміну завершення угоди про транзит газу між Україною та Росією, а також на тлі зусиль блоку щодо відмови від викопного палива з Москви. Про це повідомляє NewDay з посиланням на Bloomberg.

На першій зустрічі з новим комісаром ЄС з енергетики Даном Йоргенсеном з Данії міністри розглянуть варіанти зниження цін на енергоносії та зміцнення конкурентоспроможності промисловості ЄС під час переходу до зеленої енергетики.

«Доступність енергії залишається актуальним питанням, оскільки ціни на енергоресурси коливаються через геополітичну нестабільність, збої в ланцюгах постачань та залежність від імпорту викопного палива», – зазначає Угорщина, яка головуватиме на зустрічі в Брюсселі під час головування в ЄС.

Зміцнення промислових секторів ЄС під час переходу до чистої енергії стало одним із головних питань європейської політики після енергетичної кризи, яка досягла свого піку два роки тому після вторгнення Росії в Україну.

Під час зустрічі міністрів Єврокомісія представить звіт про підготовку до зимового сезону, оскільки угода між Києвом і Москвою, яка була основою для постачання російського газу через Україну, закінчується 31 грудня.

Згідно з оцінкою Єврокомісії, припинення цієї угоди вже враховано на європейських ринках газу, і регіон зможе знайти альтернативні джерела постачання. Хоча ціни на енергоносії в Європі значно знизилися порівняно з піками 2022 року, завдяки збільшеному імпорту зрідженого природного газу, вони все ще залишаються високими, що спричиняє проблеми для багатьох домогосподарств та бізнесів.

Ціни на європейські ф’ючерси досягли річного максимуму на початку грудня через нестабільність на ринку, і навіть незначні збої спричиняють хвилювання. Євросоюз вже неодноразово заявляв, що країни, які досі імпортують російський газ через Україну (зокрема Австрія та Словаччина), можуть обійтися без цих поставок. Єврокомісія зазначила, що не планує вести переговори щодо продовження цього транзиту.

Однак постачальники газу зі Словаччини та Угорщини продовжують перемовини для збереження поставок після закінчення угоди, і обговорюється можливість угоди про обмін газом між Азербайджаном та Росією.

Нова Єврокомісія, яка лише розпочала свою п’ятирічну каденцію, планує 15 січня представити ініціативу «Компасс конкурентоспроможності», що досліджуватиме шляхи зміцнення енергетичної безпеки та зменшення залежності від зовнішніх постачальників.

Наступним етапом стане «Чиста промислова угода», яку Єврокомісія представить 26 лютого. Ця стратегія передбачає збереження конкурентоспроможності європейських індустрій та доступність енергії, а також план по етапній відмові від російських викопних видів палива, частка яких у загальних імпортах ЄС складає близько 15%.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, що війська КНДР зазнали перших втрат на Курщині та випадково вбили кадирівців.

Вийти з мобільної версії