На Камчатці зник з радарів транспортний літак Ан-2, який виконував комерційний рейс за маршрутом Мільково-Оссора. Інцидент стався у четвер, 19 грудня. На борту літака перебували троє осіб — двоє членів екіпажу та один пасажир. Літак перевозив близько 800 кілограмів вантажу, зокрема харчові продукти та запчастини, пише NewDay.
За даними місцевої влади, під час польоту спрацював аварійний датчик, після чого зв’язок із літаком було втрачено. Через складні погодні умови, сильний снігопад і густі хмари, пошуково-рятувальна операція ускладнюється. Повітряні пошуки довелося тимчасово призупинити, рятувальники вирушили до передбачуваного місця аварії на снігоходах.
У пошуковій операції задіяно сили камчатської регіональної пошуково-рятувальної бази, пожежно-рятувальний загін ГУ МНС Росії та інші рятувальні служби. Міністр з надзвичайних ситуацій Камчатського краю Сергій Лебедєв заявив, що роботи тривають, і рятувальники роблять усе можливе, щоб встановити місцезнаходження літака та допомогти постраждалим.
Камчатский край.
— Андрей74🇺🇦💪 (Санкции 💩!) (@andersen7474) December 19, 2024
"Пропал борт Ан-2, осуществлявший коммерческую перевозку груза. Маршрут Мильково-Оссора. По предварительным данным на борту пассажиров нет и сработал датчик аварийный. Спасательная операция силами РПСБ, ПСО ГУ, ПСО ЦОД началась."https://t.co/nJhiHneFTJ
Літак Ан-2, виготовлений у 1988 році, належав компанії «Фаєравіа». Раніше він експлуатувався в Орловській області, а з 2017 року був переданий компанії «Лайт Ейр». Командиром екіпажу є Андрій Гордєєв, другим пілотом — Євген Мітасов.
Полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський у коментарі для «Radio NV» зазначив, що Україна навряд чи причетна до цього інциденту.
Ан-2 не є визначною ціллю, на яку є сенс витрачати наш ресурс, тим більше на Камчатці. Вона не становить жодної загрози для нас. І там немає жодних підприємств, які могли б бути цікавими для нас. У нас багато гнівних посилів щодо того, що санкції не працюють. Вони дай боже працюють. Оскільки така аварія є додатковим фактором, і вона одна з тисячі фактів, які стаються в Росії щодня. Те, що стосується інфраструктури — то там, то сям виключається теплопостачання, відсутнє водопостачання, прориває дамби. І це є результатом тих санкцій, які були запроваджені проти РФ ще у 2014 році. Вони можуть копіювати те, що вони виробляли за часів Радянського союзу. Але це примітивне, хай і болюче озброєння. І саме з цим пов’язані масові аварії та неможливість технологічного розвитку. Адже РФ завжди залежала від поставок західного обладнання, технологій,
прокоментував Грабський.
Він також додав, що подібні ситуації вказують на проблеми в російській інфраструктурі, спричинені міжнародними санкціями.
Нагадаємо, що російську ракету «Орешник» можуть розмістити в Білорусі.