Словацькі психіатри та психологи звернулися до прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо з відкритим листом, у якому просять його залишити посаду. На їхню думку, після замаху на його життя поведінка політика стала дедалі агресивнішою і викликає занепокоєння. Повний текст звернення опублікувало видання Dennik, пише NewDay.
У листі зазначено, що дії Фіцо останнім часом супроводжуються «посиленням авторитарних методів управління, маніпуляцією інформацією, поширенням брехні, наклепів та нападками» на опонентів, журналістів і громадян, які мають іншу думку.
Автори також згадали інцидент зі школярем Сімоном Оманіком, який відмовився потиснути руку президенту Петеру Пеллегріні. За словами психіатрів, Фіцо тоді дозволив собі «публічні виховні випади» проти юнака.
Окрім внутрішніх питань, спеціалісти висловили своє обурення зовнішньополітичними діями прем’єра, які, на їхню думку, суперечать курсу ЄС і НАТО. Зокрема, вони вказали на його заяви щодо війни Росії проти України і зневажливі висловлювання на адресу президента Володимира Зеленського, який «третій рік веде боротьбу проти російської агресії».
Ви без вагань поїдете до Москви й потиснете руку російському президенту, який несе політичну і моральну відповідальність за смерть десятків тисяч людей. Агресивність та емоційна вибуховість ваших публічних виступів, здається, зросла після замаху на ваше вбивство. Ви, безсумнівно, пережили небезпечний для життя стрес, який також може вплинути на вашу подальшу діяльність,
підкреслили автори листа.
Фахівці наголосили, що поведінка Фіцо сприяє розколу в суспільстві, створює атмосферу зневіри і спонукає громадян задумуватись про еміграцію з країни, де «державна політика пронизана зневагою, насмішками та агресією».
Лист також містить припущення, що агресивна риторика прем’єра може бути пов’язана з психологічними наслідками замаху на його життя. У відповідь Роберт Фіцо звинуватив авторів звернення у політичній заангажованості. Він назвав їхні дії «спробою опозиції організувати словацький Майдан за підтримки іноземних неурядових організацій і антисловацьких ЗМІ». Крім того, прем’єр пообіцяв повідомити про цю ситуацію міжнародним професійним асоціаціям, звинувативши фахівців у використанні своїх професійних знань для політичного тиску.
Ми також пояснили, чому доля уряду Роберта Фіцо вирішиться 21 січня.