Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Financial Times. Мерц висловлює занепокоєння через поновлення дискусій щодо імпорту російського газу всередині Європи.
Раніше цього тижня уряд Німеччини офіційно схвалив включення заборони на роботу «Північного потоку» до санкційного пакету, що готується у відповідь на агресію Росії в Україні. За словами джерел, канцлер прагне зупинити будь-які внутрішні дебати щодо можливого відновлення поставок газу з Росії. Повідомляється, що російські та американські бізнесмени, пов’язані з Кремлем, намагаються вплинути на запуск трубопроводів, що спонукало Мерца почати консультації з Берліном і Брюсселем, аби цьому запобігти.
Санкції будуть спрямовані проти компанії Nord Stream 2 AG, власника трубопроводів, а також інших компаній, пов’язаних із запуском та експлуатацією «Північних потоків». Для відновлення роботи навіть одного з чотирьох пошкоджених газопроводів Берліну доведеться надати відповідний сертифікат.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн минулого тижня також анонсувала включення «Північного потоку» до нового пакету санкцій, який погоджений з Мерцем. Обговорення документа з урядами країн-членів ЄС заплановані на найближчі дні, і для ухвалення рішення потрібна одноголосна підтримка.
Проєкт «Північний потік» викликав багато суперечок між Берліном і Вашингтоном ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Тоді американська адміністрація неодноразово закликала Німеччину зменшити залежність від російського газу. Спроби знайти мирне врегулювання конфлікту у 2023 році знову підняли питання про відновлення газопроводів, що викликало внутрішні дебати у Німеччині.
Опитування показують, що майже половина мешканців регіону, де розташований кінцевий пункт «Північного потоку», підтримують відновлення постачань газу. Крім того, радикальна партія «Альтернатива для Німеччини» закликає знову запустити трубопроводи, посилаючись на економічні труднощі, з якими стикається країна через високі ціни на енергоносії.