Таврійському бракує школи – з перспективами
Мешканці найбільшого спального мікрорайону Херсона – Таврійського за підтримки городян з інших районів міста зареєстрували в червні місцеву ініціативу «Про спонукання міського голови міста Херсона до будівництва загальноосвітньої школи №23, спортивного комплексу з басейном та дитячого садочка в 4-А Таврійському мікрорайоні в 2019-2020 роках». Ініціативу підтримало майже 600 мешканців. Відповідно до чинного законодавства, вона обов’язково виноситься на розгляд чергової сесії ради, яка відбудеться 22 серпня. Думками щодо перспектив збудувати освітній заклад у мікрорайоні, котрий швидко розростається упродовж останніх років поділилися учасники прес-конференції.
Як пояснив представник ініціативної групи, директор ТОВ «МЖК м. Херсон» Андрій Яценко, у 4А Таврійському мікрорайоні на початку 1990-х була збудована триповерхова школа, яка простояла понад два десятки років. Несподівано на очах у збентежених мешканців прилеглих будинків у 2012 році управління капітального будівництва міськвиконкому розібрало будівлю. А жителям оголосили, що нібито є новий проект і протягом найближчого часу тут буде збудована нова школа, але коли саме не уточнили…
Зараз депутатські комісії та виконавчі органи міськради працюють над розглядом ініціативи городян і зрештою вирішать, так бути чи не бути загальноосвітній школі №23, спорткомплексу та дитсадочку в зазначеному мікрорайоні. Адже упродовж чверті століття він активно забудовувався багатоповерхівками, однак про інфраструктуру тут ніхто не дбав. У процесі розгляду були висловлені певні зауваження, які враховані, запевнив Яценко. Зокрема, щодо термінів спорудження та введення в експлуатацію об’єкту. Їх змістили на 2020-2021 роки.
Зрозуміло, що під реалізацію потрібні колосальні обсяги бюджетних коштів. Свою позицію з цього приводу висловив голова бюджетної комісії міської ради Руслан Рубан. Питання спорудження школи активно почало лобіюватися у 2016-му. Зокрема, була потреба коригувати виготовлений проект відповідно до нових вимог ДБН та цін. Потім він був переданий на експертизу для надання висновків, за що місто перерахувало експертній організації майже 162 тисячі гривень, однак всі терміни спливли, а висновку досі так і не отримали. До того ж, 324 млн. грн. – це нереальна сума для міста під одну школу, зазначив Руслан Рубан. Тому потрібно шукати можливості державного фінансування, а місто виділить свої відсотки під співфінансування.
Депутат міської ради, радник міського голови Михайло Линецький перерахував чинники, котрі на сьогодні дозволяють розраховувати на реалізацію проекту за умови пошуку джерел фінансування. Адже є виділена земельна ділянка, є проект, потрібно вимагати експертизу і закласти в бюджет наступного року співфінансування. Бо потрібно дбати не тільки про діряві дахи та погані дороги. До того ж школа – це не локальна потреба, а перспективний для міста об’єкт. З чогось потрібно починати і рухатись уперед, адже такий комплекс насправді має перспективи. У Херсоні немає комунального басейну, а це можливість навчати дітей віком від 4 до 14 років плаванню, розвивати спортивні здібності.
Сподівається на реалізацію проекту і директор дитячо-юнацької спортивної школи № 6 Галина Метела. Вона переконана, що потрібно брати участь у всіх проектах з розвитку освітньо-спортивної сфери через різні організації, виходити на міністерства. Херсон – єдиний обласний центр, який при такій кількості видатних спортсменів, олімпійських чемпіонів не має власної тренувальної бази. Із 1700 вихованців спортшколи 900 займаються плаванням. Проте всі вони мусять тренуватися десь, а не в рідному місті. Херсонці – володарі золотих медалей на престижних світових та міжнародних змаганнях, члени української збірної тренуються в Броварах, Кам`янському, Одесі, Харкові, зрештою мусять змінювати місце мешкання або надовго відриватися від сім’ї. Новий спорткомплекс на базі ЗОШ дозволить максимально покрити потреби в великих залах, 25-метровому басейні, бігових доріжках, літніх майданчиках для учнів завдяки вдалому розташуванню земельної ділянки.
Коли чверть століття тому ми заселялися в мікрорайон, сподівалися, що матимемо школу та іншу інфраструктуру, але й досі це залишається мріями вже для нових поколінь жителів, розмірковує голова ОСББ «Старт» Рима Цигульська. Багато дітей мусять їздити в центр міста, аби отримати відповідні освітні послуги та дозвілля, а тому питання справді на часі, і городяни мусять бути почутими, переконаний заступник директора Херсонського академічного ліцею ім. О. Мішукова Віталій Марюхно: «У місті має бути місце не тільки для того, щоб «випити та закусити», а й для дитячого дозвілля».
Андрій Яценко зазначив, що під час спілкування з депутатами на робочих групах обурює позиція деяких «зарубати» питання, але ж у них теж є діти, дехто самі є освітянами. Прикро, що розгляд доцільності спорудження такого об’єкту розглядатиметься аж 46-м у порядку денному. Хоч насправді таки існує невідкладність будівництва саме школи на 4 Таврійському, де її немає, але там проживає багато учнів. Ідею ж термінового будівництва спорткомплексу з басейном і виключно за кошти міського бюджету поділяють далеко не всі, а отже слід спільно розглядати можливості та перспективи.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал