У світі віртуальної реальності з’явився прорив, який може змінити спосіб нашої взаємодії з технологіями. Дослідники з Міського університету Гонконгу створили пристрій у формі льодяника, який дозволяє користувачам відчути смак їжі, перебуваючи у VR-середовищі, пише NewDay.
Льодяник містить гелеві кишені з харчовими хімікатами, такими як цукор, сіль, лимонна кислота, вишня, маракуя, зелений чай та грейпфрут. Під дією слабкого електричного струму ці речовини активуються, взаємодіють зі слиною і створюють різноманітні смакові відчуття. Регулюючи інтенсивність струму, можна змінювати силу смаку.
Пристрій важить лише 15 грамів і доповнюється симулятором запахів — маленькі смужки парафіну випускають аромати, створюючи повний ефект присутності. Це дозволяє, наприклад, дивитися кулінарні шоу і відчувати смак страв у реальному часі.
Винахід може знайти застосування не лише в розвагах, а й у медицині та освіті. Наприклад, для віддаленого тестування смакових відчуттів у пацієнтів чи в навчанні приготування їжі.
Попри обмеження, як-от невеликий вибір смаків і короткий час використання гелів, розробники впевнені у великих перспективах своєї технології. У майбутньому вони планують розширити смакову палітру й підвищити довговічність пристрою.
Proceedings of the National Academy of Sciences зазначає, що віртуальна дегустація стає ближчою до реальності, і можливо, незабаром покупці зможуть обирати продукти онлайн, спробувавши їх на смак, а кулінарні шоу та фільми стануть інтерактивними.
Нещодавно компанія Neuralink від Ілона Маска отримала дозвіл на випробування мозкового імплантату у Канаді.