Як формується фотографічна пам’ять: незвичайне дослідження вчених

Ідея фотографічної пам’яті протягом десятиліть розбурхує уяву людей, які мріють мати цю рідкісну...

29 Грудня 2024
1 хв читання
99 переглядів

Ідея фотографічної пам’яті протягом десятиліть розбурхує уяву людей, які мріють мати цю рідкісну здатність.

Про це повідомляє «NewDay з посиланням на  IFLScience.

Під цим терміном зазвичай мають на увазі вміння бездоганно запам’ятовувати зображення, текст або сцени, немов вони зображені на фотографії. Однак учені стверджують, що подібна здатність не має наукового підтвердження, і на сьогодні не знайдено доказів існування таких феноменальних можливостей у людини. Замість фотографічної пам’яті вчені виокремлюють феномен, званий «ейдетичною пам’яттю».

Це рідкісне явище, за якого люди, найчастіше діти, здатні чітко відтворювати деталі побаченого зображення або сцени після недовгого спостереження, пояснює професор Джон Саймонс із Кембриджського університету. Ейдетична пам’ять недовговічна і зустрічається лише у 2-10% дітей у віці від 6 до 12 років, згідно з дослідженнями 1960-х років. З віком ця здатність, як правило, втрачається, хоча іноді зберігається в рідкісних випадках.

Фотографічна пам’ять залишається скоріше міфом, однак, на думку професора Джона Саймонса, цілеспрямоване тренування пам’яті здатне призвести до вражаючих результатів. Наприклад, техніки на кшталт «Методу локусів» або «Палацу пам’яті» спираються на створення просторових асоціацій, що дає змогу істотно поліпшити здібності до запам’ятовування.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про фітнес для мозку: як фізичні вправи впливають на розумову активність.

Вийти з мобільної версії