У Дії запустять чат-бота з ШІ для держпослуг

Штучний інтелект на порталі “Дія” почне надавати держпослуги в тестовому режимі вже у червні.

20 Травня 2025
1 хв читання
62 переглядів
У Дії запустять чат-бота з ШІ для держпослуг

На порталі “Дія” у червні розпочне роботу штучний інтелект, який у форматі чат-бота надаватиме державні послуги громадянам. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій Михайло Федоров, посилаючись на плани Мінцифри, пише NewDay.

Новий інструмент стане персональним цифровим асистентом для українців. Його основна функція — спростити комунікацію між державою та громадянами, наблизивши її до формату звичного живого діалогу з ШІ. За словами Федорова, вже у червні користувачі зможуть протестувати систему в бета-режимі.

Уже в червні запустимо першу ШІ-послугу в Дії. ШІ стане вашим персональним асистентом для отримання державних послуг. Амбіція на майбутнє — щоб дія спілкувалася з вами так само просто, як ви комунікуєте з різними ШІ-моделями”, — заявив міністр.

Асистент зможе відповідати на запитання щодо оформлення документів, місць надання послуг, вимог до заяв і довідок. Працюватиме він на базі великої мовної моделі у форматі діалогу. Наприклад, користувач зможе написати повідомлення: “надішли мені довідку про доходи за 2023 рік”, — і бот автоматично знайде відповідний документ та відправить його заявнику.

Також передбачена можливість замовлення послуг просто за допомогою текстового звернення — без потреби самостійно заповнювати форми або шукати потрібні розділи.

Окрім базових функцій, штучний інтелект матиме змогу проводити користувача крізь складні бюрократичні процеси. Наприклад, у разі пошкодження житла через обстріли, користувач пише про це у чаті, а система самостійно:

  • запросить фото,
  • сформує заяву,
  • перевірить дані в реєстрах,
  • передасть документи відповідній комісії.

Михайло Федоров також зазначив, що в майбутньому очікується запровадження голосового управління держпослугами, яке замінить класичні інтерфейси — це має зробити доступ до послуг ще зручнішим та швидшим.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, чому важливо регулярно оновлювати програмне забезпечення.

Вийти з мобільної версії