Туристичний сезон-2020 в Україні буде провальним
«Грошей у людей було мало».
Зірваним виявився цього року звичний початок курортного сезону на Арабатській Стрілці в Генічеському районі.
— Сам сезон буде. Але його якість і кількість відпочиваючих залежатиме від того, як довго триватиме карантин і від фінансової стабільності в країні, — вважає Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко.
— Ясно одне – в цьому році грошей у українців буде мало. Проте влітку все одно всі намагатимуться поїхати до моря. І якраз Херсонська область, як і весь південний регіон можуть запропонувати варіанти для внутрішнього літнього туризму і не тільки суто пляжного, — наголосив на інвестиційному форумі «Таврійські горизонти онлайн», який відбувся 28 квітня президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга.
Через затяжний карантин експерти роблять доволі песимістичні прогнози на туристичний сезон-2020. За оцінками уряду, втрати імпорту та експорту туристичних послуг від пандемії коронавірусу в Україні вже сягають 1,5 млрд. доларів США.
— Про міжнародний туризм говорити зарано. Приміром, Італія пропонує взагалі не відкривати свої кордони для іноземних туристів до кінця 2020 року. Тому зараз саме час створювати туристичні продукти для внутрішнього ринку та відпрацьовувати якість сервісу, щоб у завтрашній день увійти з конкурентоспроможними пропозиціями. Адже за останні 30 років Україна не спромоглася здійснити прориву в туризмі. Говорили ми багато, але послідовності в наших діях було мало, — сказав Іван Ліптуга.
За словами іншої учасниці форуму «Таврийські горизонти онлайн», т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Світлани Фоменко, держава має підтримати туристичну галузь.
— Перед карантином вона тільки почала ставати на ноги. А сьогодні маємо повну зупинку туристичного і всіх пов’язаних із ним секторів. Втрати галузі величезні, — зазначила вона
На її думку, після зняття карантинних обмежень саме внутрішній туризм матиме більше шансів на швидке відновлення, ніж виїзний. Для підтримки галузі розроблений законопроєкт №3377, який пропонує звільнити суб’єкти господарювання з надання турпослуг від податків на додану вартість, прибуток, ЄСВ, на житлову нерухомість і земельного податку та скасувати туристичний збір до кінця 2020 року. А також ввести податкові пільги на оплату оренди на землю державної і комунальної власності.
— Звісно, тут є питання: кому ці пільги надавати. Бо 80% туристичного ринку належить топовим туроператорам, значна частина з яких має кінцевих бенефіціарів за кордоном. Тобто, наш туристичний ринок орієнтований на виїзд, — підкреслила Світлана Фоменко. — Мені здається, ми маємо сконцентруватися на підтримці українських туроператорів, тих, хто створює власні туристичні продукти. Також мають бути вироблені механізми, як надавати підтримку тим, хто зберігає робочі місця.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал