У Бериславському районі за рахунок місцевого бюджету почали доплачувати молодим лікарям
Новий отоларинголог повинен приступити до роботи в Бериславській центральній районній лікарні вже у серпні. Поповнити кадри невдовзі мають також хірург і два гінекологи, які ще продовжують навчання. Всі вони можуть розраховувати на доплати з районного бюджету в межах 3000 гривень щомісяця.
— Це стало можливим завдяки рішенню Бериславської райради. З травня ці кошти люди вже отримують: 12 працівників лікарні і 9 співробітників районного центру медико-санітарної допомоги. Причому цю доплату мають медики, котрі ще не мають 10-річного стажу роботи, — розповів головний лікар ЦРЛ Север’ян Кардава.
Хороші новини очікують й пацієнтів. Протягом найближчих 2—3 місяців у лікарні планують відкрити відділення гемодіалізу для хворих із важкою нирковою недостатністю на 6 ліжок. Тож уже дуже скоро їм не доведеться більше їздити на життєво необхідні процедури до інших міст. Вдалося закупити для лікарні й нову апаратуру на 1,7 млн. гривень. Це й апарати для реанімаційного відділення, лабораторії, відділу акушерства і гінекології. Планують забезпечити лікарню також маммографом та апаратурою для комп’ютерної томографії.
Активно працює і госпітальна рада Бериславського госпітального округу. Хоча, як і в Новій Каховці, тут теж були спроби перетягнути центр округу до іншого району.
— Створити його центр у себе пропонувало керівництво Великоолександрівського району. Їх медична база здалася нам кращою з-поміж трьох районів, включаючи Нововоронцовський і Високопільський. Проте на зустріч з членами госпітальної ради у Великій Олександрівці ніхто з керівників району не прийшов. Подібні виїзди ми робили у всіх районах, у вихідні дні, щоб не заважати прийому пацієнтів. Також я нещодавно збирав головних лікарів медзакладів нашого госпітального округу, щоб ми все обговорили і розвіяли сумніви, — розповів Север’ян Кардава.
За його словами, Бериславська ЦРЛ нині повністю відповідає нормативам лікарні інтенсивного лікування. Тут працюють 5 реаніматологов, має всі необхідні кадри і хірургічне відділення, яке щорічно проводить близько 1500 операцій на рік. «Якщо в інших районних лікарнях за рік приймають 60 пологів — цього вкрай недостатньо. Аби лікарі мали потрібний досвід і практику, кількість має бути не менше 400 пологів на рік. Зараз з того ж Високопільського району народжувати направляють до Великої Олександрівки. Сподобалася нам і база у Нововоронцовці, хоча там варто всі відділення лікарні з’єднати в одну купу. Працювати є над чим, і, сподіваюсь, спільними зусиллями, ми зможемо втілити всі намічені плани», — підсумовує Север’ян Кардава.
Олег БАТУРІН.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал