У Херсона є досвід з енергозбереження
На заключному етапі проведення Європейського тижня сталої енергії в місті Херсоні відбулася підсумкова конференція «Херсон дивує Україну». Захід проведено комунальним підприємством «Херсонська енергосервісна компанія» (ХЕСКО) в рамках реалізації добровільної ініціативи «Угода мерів». Зі слів директора підприємства Лариси Леонової, Херсон, включившись до реалізації ініціативи, відзначився практичними напрацюваннями, інвестиційними проектами, котрі можуть стати позитивним досвідом для інших громад. Приміром, за кількістю створених ОСББ та ініціативністю їх лідерів та жильців багатоквартирних будинків, за ефективністю та професійністю громадських об’єднань співвласників. Приємно вражає і прагматизм, з яким вони беруться до реалізації спільних проектів, котрі приносять незаперечну користь усім членам ОСББ. А отже результативність започаткованих спільних справ служить взірцем застосування унікальних місцевих методик. Причому на локальному рівні виникають цікаві ініціативи, до яких залучаються люди різного віку, котрі об’єднують свої зусилля. Зі слів Лариси Леонової, позитивним є й приклад місцевої влади в налагоджувенні соціального діалогу з громадою. Внаслідок цього реформа ЖКГ поступово набирає обертів і втілюють її у життя активні громадяни. Щоб кожен будинок ефективно економив ресурси нарешті активно запроваджується енергоаудит, триває заміна обладнання на енергоощадне. Почали, зокрема, зі встановлення економічних світильників. ХЕСКО активно сприяє перевтіленням, до яких дійшла свідомість жильців. Проекти, які пропонує КП, окупляться за рахунок економії енергоресурсів.
Про співпрацю міста з неурядовими організаціями в напрямку запровадження енергоощадних технологій Royal Thermo розповіла секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко. Низка спільних інвестиційних проектів дозволяє заощадити не лише в житловому секторі, а й в закладах бюджетної сфери міста, яке виконує свої зобов’язання у відповідності до підписаної «Угоди мерів». Приємно, що до реалізації такої ініціативи долучаються молодь, школярі, промисловці. Щораз розглядаються можливості застосування інноваційних методів та новітніх технологій. Зокрема, в заощадженні на опаленні та освітленні навчальних закладів, встановленні сучасних вентиляційних мереж у вузах тощо. Розглядається й перехід на сонячні батареї. У житловому секторі активніше почали залучати теплі кредити. Щоправда коштів, як з’ясовується, для усіх охочих бракує.
Під час прес-конференції своїми думками ділилися представники ОСББ, а також фахівці, відповідальні за енергозбереження. Обговорювали проблеми утеплення будинків, забезпечення їх приборами обліку.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал