У Херсоні почалися «маскові» побори з батьків школярів, але це незаконно
Новий навчальний рік ще не розпочався, а побори вже є. До редакції «Нового дня» звернулися батьки херсонських школярів. Виявляється, через закриту групу у Вайбері збираються гроші на антисептики та маски, які тепер обов’язкові супутники навчального процесу. У повідомленні зазначено, що засоби захисту діти мають міняти кожні три години. Херсонці обурені, що і цей тягар тепер лягає на плечі батьків. Додаткові витрати не всім під силу, особливо багатодітним сім’ям. При тому, що на кожному кроці звучить щось на кшталт «всі кошти — на боротьбу з коронавірусом». Наскільки правомірні «маскові» побори? По коментар ми звернулися до управління освіти і науки Херсонської ОДА. Там дуже здивувалися такому «винаходу» освітян. Адже, як повідомила головна освітянка області Ірина Дробиш, обов’язки з забезпечення шкіл засобами захисту від коронавірусу покладено на засновників закладів, а саме органи місцевого самоврядування. Ба більше, на придбання масок, антисептиків, рідкого мила, паперових рушників, безконтактних термометрів для учнів місцевими бюджетами Херсонщини вже виділено близько 2,7 мільйона гривень. По Херсону, приміром, це понад 650 тисяч гривень. Сесії відбуваються щодня, тому сума збільшується.
— Всі керівники освіти, а саме директори шкіл, попереджені про те, що недопустимо збирати кошти з батьків, і не лише на засоби захисту. Більше того, всі маски, антисептики і т. д. мають бути сертифіковані і відповідати рекомендаціям головного санітарного лікаря України, а не придбані де заманеться. За кожним фактом щодо збору грошей у школі прошу звертатися особисто до мене, — зазначила начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Ірина Дробиш.
Крім того, чиновниця повідомила, що одна зі столичних компаній на благодійних умовах згодом передає антисептики для навчальних закладів Херсонщини. Їх планують розподілити в першу чергу серед інтернатних закладів, де діти перебувають цілодобово. І це будуть тільки сертифіковані засоби. Що ж до роботи шкіл в цілому — наразі у всіх ОТГ та районах Херсонщини створено спеціальні комісії, які приймають заклади до навчального року. До їхнього складу включено фахівців Держпродспоживслужби, які перевіряють школу і на наявність засобів, обов’язкових під час карантину.
Марина САВЧЕНКО.
P. S. 25 серпня на прямій лінії газети «Новий день» з читачами спілкуватиметься начальниця управління освіти і науки ОДА Ірина Дробиш. Запитання щодо нового навчального року прийматимуться у цей день з 12.00—13.00 за телефоном (0552) 45-43-60. Також їх можна надіслати заздалегідь на електронну адресу редакції: newday@ukr.net
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал