У херсонських аптеках бинт став дефіцитом
Парадокси херсонської фармації: нині у міських аптеках знайти дорогезний імпортний препарат буває простіше, ніж товар повсякденного попиту – дешевий і вітчизняного виробництва. У чому й переконалася пенсіонерка Надія Воронкова. «Онук бавився на вулиці, й порізав руку. В домашній аптечці йод знайшла, а от бинт закінчився. Тож перетягнула малому рану хустинкою, і побігла до найближчою аптеки. Та на мій глибокий подив бинта в ній не знайшлося. В другій аптеці замість нього запропонували…триметровий шматок марлі – мовляв, поріжте, як собі хочете, і використовуйте. Але ця марля довіри в мене не викликала, тож сіл на маршрутку, і поїхала до Центрального ринку, де поруч кілька аптек. У першій же з них мені запропонували не один бинт, а навіть кілька його видів – на вибір. Сплатила п’ять гривень з копійками, і поїхала з ним додому. Та радіти нічому: скільки часу витратила!», — скаржиться Надія Степанівна.
Обхід автором цих рядків аптек у центрі міста підтвердив, що проблема не «висмоктана з пальця». Така елементарна, але часом життєво необхідна річ, як звичайний бинт, з семи аптек мені особисто трапилася тільки в п’яти. При цьому він завжди був обов’язковою частиною асортименту фармацевтичної торгівлі! Чи вже ні?
— Раніше справді існував відомий наказ Міністерства охорони здоров’я України № 1000 про мінімальний соціально орієнтований перелік виробів медичного призначення, що мають бути в аптеках. Наша служба тоді перевіряла їх наявність, а за відсутності чогось із згаданого переліку під час другої перевірки могла й оштрафувати. Суми санкцій визначалися невеликі, але вони стимулювали власників аптек стежити за своєчасним поповненням асортименту, — зазначив начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області Владислав Данько. – Та нині наказ відмінили, і закупівля товарів медичного призначення стала виключною прерогативою суб’єктів господарської діяльності. Простіше кажучи, вони самі визначають, чим їм вигідніше торгувати. Мабуть, тепер у деяких аптеках і вирішили, що замість бинтів краще заповнювати прилавки й стелажі косметикою та презервативами.
Розрахунок комерсантів зрозумілий: за схожої ваги презервативи будуть значно дорожчі за бинти. Та попит на них з відомих причин справді постійний. От тільки презервативами кров не зупиняють, і рани ними не закриєш…
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал