У Каховці шукають дикобраза-”втікача”
Він втік з приватного міні-зоопарку з місяць тому.
Незвичайну для наших країв дику тварину побачили у Каховці випадкові перехожі.
“10 березня, гуляючи з собаками, моя сестра наштовхнулась на дикобраза. Вона спочатку не зрозуміла, що то за звір. Вирішила, що це великий, змучений пес, тому намагалась відвести від нього своїх улюбленців, але одна з собак погнала це диво і через деякий час повернулася добряче переляканою. Повернувшись додому сестра знайшла в боку у собаки величезний шип, який залишив невідомий звір. Глянувши на нього, ми зрозуміли, що це шип дикобраза, причому, зріст його як у вівчарки. Можливо, його потрібно врятувати, бо сестра побачила його поруч із полем, де протруюють посіви від мишей. Через це екзотична тварина теж може загинути”, — написала у Фейсбуці каховчанка Наталія Кулік.
Як розповіла “Новому дню” депутатка Каховської міськради, ексдиректорка місцевої станції юних натуралістів і засновниця міні-контактного зоопарку Ольга Радіонова, цей дикобраз втік з приватного міні-зоопарку, розташованого в популярному кафе під Малокаховкою.
— Працівники цього кафе розповіли, що дикобраз втік у них прямо на очах. Сталося це з місяць тому. За цей час власник закладу нічого не зробив, аби розшукати втікача. Але від морозів і нестачі їжі дикобраз може просто загинути. Це безвідповідальне і жорстоке поводження з дикою твариною! Коли я працювала в СЮН, з нашої вольєри втекли єноти. Ми тоді зробили все можливе, аби розшукати їх якомога швидше. Тут же минув місяць, а власнику байдуже, — прокоментувала Ольга Радіонова.
За її словами, прийняти дику тварину зголосились господарі приватного міні-зоопарку в Новій Каховці. Проте для цього необхідно спочатку зловити незвичайного втікача.
Як пояснила в. о. директора департаменту захисту довкілля та природних ресурсів облдержадміністрації Ольга Філіна, притягти до відповідальності господаря тварини за ймовірне жорстоке поводження можуть представники Державної екологічної інспекції.
— Проте вони навряд чи вирішать проблему з відловом дикобраза. Для цього необхідно звернутися до місцевих комунальників або управління Міністерства з надзвичайних ситуацій, — порадила вона.
До речі, в українській мові більш поширеною назвою дикобразів є їжатець. Ці гризуни поширені здебільшого в Африці, на Близькому Сході, Індії, Південно-Східній Азії та островах Індонезійського архіпелагу.
Олег БАТУРІН.
Фото: Наталія Кулік/Фейсбук.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал