У Новій Каховці батьки виступають за збереження спеціалізованої школи
А тим часом самим вчителям не вистачає коштів на зарплату і відпускні
Виходом на акції протесту під стіни міської ради пригрозили батьки учнів Новокаховської школи № 8. Їх обурили вимоги нового Закону України «Про освіту», яким не передбачена діяльність спеціалізованих шкіл.
За словами Віталія, одного з батьків, у школі № 8 тепер повинні скоротити 15 вчителів. «Ми вимагаємо не звільняти їх. Адже діти втрачають можливість отримати той рівень освіти, на який ми з ними розраховували, починаючи навчання. Школа № 8 спеціалізується на поглибленому вивченні англійської, і туди віддають своїх дітей не лише жителі Нової Каховки, а й з навколишніх сіл і Таврійська», — розповів він «Новому дню».
Від намірів протестувати під мерією батьки вирішили поки відмовитися. Причиною стала їх зустріч з міським головою Володимиром Коваленком. «На ній домовилися на перехідний період залишити спеціалізацію школи, хоча це вже не передбачено діючим законодавством. Там насправді підпадає [під скорочення] 14 вчителів. Міський голова пообіцяв після проведення всіх розрахунків запропонувати депутатам міськради виділити з бюджету необхідні кошти для груп з поглибленим вивченням англійської. Доведеться це робити коштом самої громади, оскільки державна субвенція на це вже не передбачена», — пояснила начальник відділу освіти Новокаховської міськради Оксана Якубова.
Далеко не всі новокаховчани підтримують вимоги батьків учнів школи № 8. «Мені здається справедливим, що всі діти тепер, із прийняттям нового Закону «Про освіту» опиняються в рівних умовах. Якщо моя донька навчається у школі № 3, я розраховуваю, що їй там дадуть достатні і якісні знання, необхідні для вивчення англійської. Якщо ж коштом міського бюджету будуть фінансувати спецгрупи в іншій школі, це поставить її учнів у значно кращі умови. Якби батьки фінансували це власним коштом — питань би не було. Адже ніхто не забороняє винаймати репетиторів або віддавати дітей на якісь приватні курси. Але ж не за рахунок платників податків і мене особисто!» — обурена жителька міста Оксана.
Водночас влада Нової Каховки визнає, що у неї зараз не вистачає коштів навіть на належне фінансування звичайних шкіл. На останній сесії міськради було прийняте відповідне звернення до Міносвіти, Мінфіну і голови ОДА з вимогою негайного втручання в цю ситуацію. «Нинішня освітня субвенція не враховує поділ класів на групи з кількістю дітей понад 28, а також кошти для навчання дітей за індивідуальною формою, надбавки за роботу в гімназіях та ліцейних класах. Не враховує вона й особливості територіального устрою Новокаховської міськради до складу якої, крім двох міст, входять 9 селищних і сільських пунктів. Наповнюваність класів у таких школах, розташованих там, не може складати 25 учнів. До того ж, із 1 вересня мережа збільшилася на 6 класів — 155 учнів, що також не враховано у розрахунку субвенції. Як результат цих та ще низки причин маємо на сьогодні дефіцит коштів у сумі 18,4 млн. грн.», — вказано у тексті звернення.
Секретар міськради Олександр Лук’яненко додав, що особливу стурбованість у всіх викликає виплата відпускних. «Може статися так, що ми зможемо виплатити їх вчителям лише у вересні», — додав він.
Міський голова, у свою чергу, попередив про те, що, можливо, Новій Каховці рано чи пізно доведеться скорочувати, об’єднувати або якимось іншим чином оптимізовувати деякі школи. Пояснюється це різким падінням народжуваності: нині заклади середньої освіти на території міськради розраховані на 15 тис. учнів, а навчаються в них менше половини.
— Що стосується школи № 8, то я цю ситуацію знав, — стверджує Володимир Коваленко. — Остаточне рішення по ній ми прийматимемо в травні, на засіданні виконкому. Відділу освіти треба було пояснити це колективу. Але ані я, ані будь-хто інший не можуть забрати у дітей те якісне, що у них є. Бо англійська мова — це ключик в інший світ.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал