У Маринському зі співами відродили сільський клуб
Як колишній німецький костел став центром культурного життя села у Горностаївській ОТГ.
«Тут стіни метрової товщини!» – каже в.о. старости Наталя Щербина, показуючи будівлю, що височіє посеред села. У ній розташований сільський клуб – центр культурного життя Маринського Горностаївської ОТГ. Ця споруда має незвичайну долю і є мовчазним свідком історичних подій.
– Це колишній німецький костел, – розповідає Наталя Щербина. – Я піднімала документи, його було збудовано німецькими переселенцями у 1875 році, за два роки після заснування самого Маринського. Будівля збереглась і за часів Другої світової війни, а після неї тут зробили колгоспні засіки. Кажуть, що зерно аж до стелі доходило. Пізніше, теж за радянських часів, тут вже організували клуб. Будівля добротна. Але стіни зроблені як мазанка, ми пробували шпаклювати – не тримається. До 2014 року у клубі майже не було відвідувачів, працював так – відкрився-закрився. Покрівля протікала. Ми тут майже не збирались. А у 2015 році наші дівчата створили пісенний колектив «Мар’яночка», почали проводити тут вечори. І з’явився стимул відремонтувати клуб: в першу чергу ми перекрили покрівлю, а потім почали щороку потроху ремонтувати. З 2016 року ми розпочали ремонти приміщення клубу: обшили гіпсокартоном стіни, переробили сцену, пошили портьєри, встановили апаратуру. З весни продовжимо ремонт. Більша частина коштів на матеріали для внутрішнього ремонту – це спонсорська допомога наших людей: фермерів, одноосібників. Ремонтували ми своїми силами – не наймали нікого зі сторони. За кошти місцевого бюджету перекрили дах та обшили металопрофілем передню частину фасаду клубу. Зараз у нас тут все життя: вибори, свята першого чи останнього дзвоника, якщо надворі дощ, випускні, дискотеки, новорічні свята, вечори для старшого покоління. На наші заходи інколи навіть приїжджають люди з сусідніх сіл. Проводимо тут день села, приходять усі жителі. З клубом Маринське живе.
Пісенним колективом «Мар’яночка» керує завідуюча клубом Ірина Мараховець. Разом з нею співають ще три жительки села. Не лише співають, а й готують святкові заходи, пишуть сценарії. Вони і рукодільниці – кілька років тому з тканини, купленої за кошті сільради, пошили собі сценічні костюми, власноруч вишили. Виступають не лише у рідному селі, а й у сусідніх та Горностаївці. До кожного свята готують нові номери, а загалом їх уже на сольну програму набереться. У співочих «мар’яночок» музичної освіти немає, вони – справжні артистки з народу.
Поліна ГЕНЕРАЛЬЧУК.
Фото автора та Маринського старостинського округу.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал