«У мерії Херсона і не думають щось змінювати»
У цьому переконані громадські активісти – ініціатори прес-конференції «Транспортний колапс та народна ініціатива щодо відкликання Херсонського міського голови». Так голова ініціативної групи щодо відкликання мера, адвокат, координатор громадянського руху «Хвиля» Олександр Тарасов вважає, що міська влада через свою бездіяльність призвела до того, що Херсон має цілий шлейф скандальних історій з дерибаном земельних ділянок. Останній зі скандалів пов’язаний з виділенням землі в районі ботанічного саду ХДУ. Нерозв’язана гостра проблема й з бездомними тваринами. І славнозвісні пікети проти свавілля перевізників з вимогами оголосити новий конкурс на перевезення пасажирів міським транспортом та прибрати нарешті з маршрутів тих, хто упродовж останнього часу тероризує городян необумовленим підвищенням тарифів, неякісними та подеколи небезпечними умовами перевезень та регулярними страйками. Суспільне збурення, зі слів Тарасова, і змусило активних представників громади ініціювати та запровадити процедуру збору підписів за відставку міського голови Володимира Миколаєнка. Зі слів ініціаторів, збурило не тільки те, що містян продовжують перевозити ті, з ким мусили б ще з 20 листопада розірвати договори, а й те, що на своїх посадах як ні в чому не бувало залишаються і начальниця управління транспорту Марина Віркун, яку громадськість змусила публічно написати заяву на звільнення. При керівному портфелі залишається і «саботажник» від міського комунального автотранспортного підприємства «Херсонкомунтранссервіс» Павло Макейчик, який підтримав страйкарів і теж не вивів транспорт на маршрути, зазначив Олександр Тарасов. Він звернув увагу на те, що до суду подані позови на перевізників, котрі неправомірно підняли тарифи та тривалий час возили пасажирів навіть не по 6, а по 8 та 10 гривень, користуючись монопольним становищем. Досі ці питання так і залишаються без адекватної правової оцінки. Як акцентувалося, не здатна захистити громадян від свавілля маршрутників і поліція. Не зважаючи на порушені кримінальні провадження проти самоуправства перевізників, справи так і залишаються на гальмах, запевняє Тарасов.
– Чого ми хочемо домогтися своїми діями? Щоб на посади кліки корупціонерів прийшли нормальні порядні люди та професіонали, – пояснює активіст. – При 1 млрд. грн. профіциту бюджету Херсон доведений до повного зубожіння, потопає у багнюці та смітті! Тож як ми найняли мера на роботу, так і маємо законне право та підстави звільнити його.
Сьогодні, коли влада в чергове намагається зам’яти конфлікт повідомленням про ніби то закупівлю нового пасажирського транспорту, не вельми віриться в близькість таких перспектив, говорить громадський діяч, член ініціативної групи, координатор Херсонського Майданівського Руху Римма Бараненко. До того ж експерти, залучені громадськістю, мають чимало запитань до вибору транспорту. Знов йдеться про автобуси середньої місткості, а не великої, нарікає Тарасов. Ніякі пропозиції та напрацювання з цього приводу не беруться до уваги. Та й сподіватися на оновлення парку тролейбусів теж не доводиться. Їх можна очікувати хіба що в далекій перспективі наступного року.
Торік робоча група з 30 чоловік 3 місяці працювала над тим, щоб зрушити справу з мертвої точки і транспорт нарешті запрацював нормально, зазначила член ініціативної групи, голова громадської ради при ХОДА, голова ГО «Берегиня» Ірина Зоря. Однак жоден пункт напрацьованого меморандуму не був виконаний ні владою, ні перевізниками. Також вона висловила обурення цілою низкою інших глобальних для міста проблем. Йшлося про невідому долю баків для сортування сміття, на які з бюджету витрачено понад 2,5 млн. грн. У жахливому стані перебуває історична частина міста, яка доруйновується, нерідко палає в пожежах та падає разом зі старими балконами. Багато запитань і до формування титульних списків на ремонти житлового фонду та досі не передану технічну документацію на будинки ОСББ.
Активісти закликають до цивілізованого шляху вирішення проблем міста – центру прикордонного регіону. З їх слів, зламати хребет корупційним схемам, небажанню щось змінювати в місті можуть тільки небайдужі городяни, котрі не повинні й надалі з усім миритися, а повинні боротися за свої інтереси та права в законний спосіб. У встановлених по місту наметах, де збирають підписи на відставку міського голови, зі слів активістів, уже зібрано приблизно 3 тисячі підписів. За кілька тижнів вони очікують, що зберуть до 40 тисяч, аби запустити процедуру відкликання.
Ксенія АЛІСОВА.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал