У Новій Каховці з’явиться інспектор з праці
Завдяки цьому сплачені за нелегальних працівників штрафи повністю направлятимуться до бюджету міста.
На одного чиновника в штаті Новокаховської міськради стане більше. Місцеві депутати на своїй сесії 17 січня вирішили збільшити чисельність апарату своєї міськради і її виконавчого комітету. Новим посадовцем буде інспектор з праці, в обов’язки якого входитиме контроль за своєчасною оплатою праці і оформлення трудових відносин на території міськради.
— Децентралізація передбачає, що громади повинні жити на власні кошти. Разом із тим важко пояснити нелегально працюючому таксисту, чому в місті не асфальтуються дороги. Але завдяки новому інспектору з праці ми зможемо не лише контролювати додержання законодавства про працю на території громади, а й спрямовувати сплачені штрафи до міського бюджету, — пояснив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.
За його словами, в місті діє комісія з легалізації робочих місць, працює тут й інспектор головного управління Держпраці в Херсонській області. Однак внесені зміни до законодавства передбачають введення посади інспектора з праці саме в органах місцевого самоврядування. Кому саме підпорядковуватиметься новий спеціаліст, тут поки не вирішили. «Можливо, ми його введемо до штату управління праці та соціального захисту населення міськради», — каже міський голова.
— Ми й так відтягували скільки могли. Якби ж ми це не зробили добровільно, нас би примусили відповідним приписом прокурора. Проте переживати підприємцям, що новий інспектор розправлятиметься з «неугодними» для влади міста не потрібно. Нічого страшного не буде, — пообіцяв Володимир Коваленко.
Зобов’язані затвердити вказану посаду і в сусідній Каховці. Проте в цьому місті вже не один рік місцеві депутати виступають категорично проти. Хоча на відміну від Новокаховської міськради їм пропонували покласти функції інспектора з праці на діючого чиновника, не збільшуючи чисельність апарату виконкому. Найбільше протестували проти такого нововведення депутати міськради від “Опоблоку”, “Самопомочі” і “Батьківщини”, вважаючи, що за допомогою інспектора міський голова Каховки Андрій Дяченко буде попросту розправлятися з неугодними.
— Ситуація в Каховці не унікальна. Адже там, як і в багатьох інших місцевих радах серед депутатів багато бізнесменів, на яких теж працюють неоформлені люди. Сплачувати податки і працювати чесно вони не хочуть, — коментує начальник Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталій Берлим.
За його словами, у 2018 році завдяки роботі управління Держпраці на Херсонщині вдалося поповнити державний бюджет на 40 мільйонів гривень. Якби штрафні санкції оформлювали інспектори з праці на місцях, ці кошти залишалися б у самих громадах. Враховуючи, що з 1 січня штраф за одного неоформленого працівника становить 125 190 грн., місцеві ради могли б на недобросовісних роботодавцях непогано заробити. Але через примхи депутатів-підприємців не бажають.
— Супер, що в Новій Каховці ввели цю посаду. Я радий, що їх міський голова мене почув. Тепер я б хотів, щоб таким шляхом пішли й інші громади. Тим більше, що тепер це є не їх правом, а прямим обов’язком. На жаль, мене не чує міський голова Херсона Володимир Миколаєнко і очільники деяких інших громад. Але завдяки цьому можна було б додатково наповнювати місцевий бюджет і мати гроші на дитсадки, школи і інші нагальні потреби, — доповнив Віталій Берлим. – Більше того: ми готові всіляко сприяти новим інспекторам, навчати їх, забезпечувати їх перепідготовку. Ми готові надати повну підтримку для цих кадрів.
Олег БАТУРІН.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал