У поганих господарів на Херсонщині землю забрали
Чи не всій Херсонщині допікає «навала» амброзії полиннолистої, якої позаростали і міста, і села. Однак ті, хто нарікає на алергію від пилку цього буряна,часто-густо і провокують її появу, занехаюючи власні подвіря та прилеглу територію. Саме так сталося у селі Великі Копані Олешківського району, де сільрада виділила місцевим жителям сорок «соток» землі на вулиці 8 Березня під будівництво житла. Ділянки взяли, час спливав, але ніякого житла вони так і не звели.
Натомість пустирище вкрилося стихійними смітниками і позаростало тією ж амброзією, яку претенденти на його освоєння навіть не збиралися знищувати. Тож комунальникам доводилося три рази на рік косити бур’яни самотужки, виконуючи роботу бюджетним коштом. І нікого це також не хвилювало – до того часу, поки у Великих Копанях не створили об’єднану територіальну громаду.
Усвідомивши, що порядок і добробут в ОТГ залежить від кожного, молодь з вулиці 8 Березня згуртувалася, і прийшла до сільради із пропозицією – перетворити пустирище на центр відпочинку та розваг. Сільрада таку корисну ідею не підтримати, звісно, не могла. І надала двісті тисяч гривень на закупівлю дитячих атракціонів і тренажерів, а ще сто тисяч отримали як грант від Британської Ради. Тож волонтери вичистили з ділянки бруд та бур’яни, облаштували там гарний дитячий майданчик. Але й цим не обмежилися: адже майданчик зайняв тільки одну «сотку», а ще залишилися вільними. Тому вирішили розбити тут міні-сквер та висадити квіти – причому такі, що милували б око з ранньої весни до глибокої осені. Тепер тут не бракує лілій і троянд, готуються висаджувати тюльпани, але у жовтні в сквері «володарюють» хризантеми – їх тут понад шість тисяч кущів!
— Частину квітів купували чи викопували у власних палісадниках мешканці будинків по тій же вулиці 8 Березня. Але чотири тисячі кущів нам просто подарувала щедра душа з Одеси, котра назвалася Любов’ю Іванівною. Просто треба було поїхати й забрати подарунок, що ми й зробили. Тепер усе село милується красою, — каже голова Великокопанівської ОТГ Валентина Костенко.
Ви замислитеся, для чого автор про це розповідає – аби похвалити окремо взяту громаду та її лідера? Аж ніяк! Ця історія нехай стане нагадуванням про те, що в нинішні часи «розкидатися» землею не годиться. Там, де господарюють дбайливо, діє правило: якщо ти не можеш дати «вільному простору» раду, то знайдуться інші. Адже пустирище під зону відпочинку ОТГ відійшло зовсім не тому, що побажали і забрали. Спершу співробітники сільради встановили: земля за цільовим призначенням не використовується. І навіть за подібних обставин «конфіскувати» її не можна було б, якби власники її приватизували. Та оскільки з’ясувалося, що за десять років претенденти на власний кусень «земельного пирога» так і не спромоглися оформити належні документи, сільрада на сесії ухвалила рішення вилучити ділянки, й передати їх тим, хто господарюватиме краще – в інтересах усієї громади.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал