У Присиваській ОТГ разом із туристичним сезоном відкриють музей
У Григорівському сільському будинку культури під нову атракцію віддали кілька приміщень, зазначає сільський голова Сергій Кліщевський. У частині з них уже завершили ремонт за рахунок коштів місцевого бюджету, обладнали новими меблями та вітринами-стелажами музейні кімнати, а от ремонт на другому поверсі приміщення музею в самому розпалі. Разом із ремонтними роботами місцеві ентузіасти готують експонати для кількох експозицій, присвячених різним історичним епохам. Активну роботу в цьому напрямку проводить організатор культурного дозвілля СБК Павло Робак, який розповів, що ідея створити такий краєзнавчий музей виникла давно.
Просторі приміщення сільського будинку культури дозволяють розгорнути доволі цікаві експозиції, розділивши їх за тематикою. Перейнялися ідеєю збирати раритети й жителі села, піднявши зі скринь прабабусь та спустивши з горищ старовинні речі, котрі були в ужитку їх пращурів багато десятиліть тому, а ще інвентар, старі фотографії, рештки знахідок під час розкопок та сільгоспробіт.
Відкрити музей у ОТГ налаштовані до початку курортно-туристичного сезону. Адже по дорозі до Лемурійського озера сотні і навіть тисячі туристів транзитом проїжджають через Григорівку. Тож адміністративний центр ОТГ дбає про те, щоб не тільки розмістити постояльців, почастувати їх, а й розважити та закохати в цей надзвичайно гостинний та щедрий край. Тут дбають, аби кожен з населених пунктів об’єднаної громади виконував свою роль у зміцненні економічного потенціалу громади, поширенні її слави на всю Україну. Для майбутнього музею навіть підняли з дна озера фрагменти літака, який вже став місцевою легендою. Старожили залюбки переповідають історію про літак, який пікірував у Сиваш, утворивши на місці падіння заглиблення – так зване рожеве Лемурійське озеро, котре й стало місцем паломництва туристів. На стрімкий розвиток цієї туристичної мекки тут покладають великі плани. Насамперед у розвитку зелених садиб, індустрії гостинності, гастротуризму з подальшим науковим дослідженням цілющих властивостей озера.
Ксенія АЛІСОВА.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал