У центрі Херсона з кранів знову можна пити
Мешканці центральної частини Херсона приємно вражені. З кранів у їх оселях пішло не каламутна субстанція із сильним присмаком «хімії», а звичайна чиста вода, яку можна сміливо пити. І це вже досягнення, яке обійшлося комунальникам недешево.
Річ у тому, що воду у центрі міста раніше подавали з п’ятнадцяти старих артезіанських свердловин завглибшки від 60 до 120 метрів. Вони відпрацювали по півсторіччя й більше, почавши «засмоктувати» воду з нижнього горизонту, перенасиченими солями. Але тепер биті іржею труби в десяти свердловинах працівники комунального підприємства «Виробниче управління водоканалізаційного господарства Херсона» (КП ВУВКГ) замінили. Й щільно зацементували тріщини, через які в мережі й всмоктувалися солі та інші непотрібні домішки. Ще п’ять свердловин із зношеним обладнанням просто відключили. Завдяки чому якість води вже зараз суттєво покращилася приблизно для двадцяти тисяч городян, котрі мешкають у житлових масивах Забалка,Військове, Млини та історичному центрі аж до Житлоселища.
Капітальний ремонт обладнання проблемних артезіанських свердловин коштував п’ять мільйонів гривень. Не менш важливо й те, що ці гроші дали не спонсори чи міськрада у вигляді дотації з муніципальної скарбнички – вони надійшли від самих споживачів. Адже в тарифі, за яким херсонці розраховуються за послуги водогону та каналізації, існує так звана інвестиційна складова. От з цієї частки протягом минулого року потроху й зібралася сума, витрачена на капремонт. Це справедливо: городяни платять за інвестиції і мають право на віддачу, підсумовує директор КП ВУВКГ Михайло Чемерис.
Втім, не все так ідеально. По-перше, відремонтовані свердловини дають близько тринадцяти тисяч кубометрів питної води на добу. Для зими цього достатньо, проте влітку господарі присадибних ділянок почнуть активно поливати свої городи, клумби й садочки, тому споживання води зросте, й доведеться знову підключати ще п’ять свердловин із зношеним обладнанням. Тож і якість води тимчасово погіршиться. А по-друге, навіть сьогодні вода з відремонтованих свердловин хоч і якісніша, однаково ще має присмак іржі. І з цим поки нічого не вдієш: Н2О з свердловин тече по зношених сталевих трубах, які також потребують заміни. З таких труб «всмоктуються» часточки іржі. Однак для оновлення самих мереж, аби вони не протікали та не «плювалися» іржею, треба вже не п’ять мільйонів, а сотні. Яких водоканал чи міськрада «нашкребти» не в змозі. Принаймні, в найближчому майбутньому.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал