У відмові від заміни покрівлі дитсадка в Новій Каховці звинуватили активістів
Замість капітального тут вирішили провести «точковий» ремонт
В усьому винні активісти. Саме так пояснив міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко відмову від проведення капітального ремонту покрівлі ясла-садка №7 «Ромашка». На закритій сесії міськради, яка відбулась 6 серпня, вирішили обмежитись її точковим ремонтом, на що з місцевого бюджету виділили 49 тис. грн.
За словами начальниці відділу освіти міськради Лілії Микитенко, в ясла-садку «Ромашка» планували капітальний ремонт покрівлі.
— Після дощів там у чотирьох місцях дуже сильно тече. Йти в зиму з такою покрівлею ми не можемо. Коли будівельники спробували подивитися на її стан, сім із восьми черепиць розсипались просто в руках. Просять зробити щось із цим і батьки дітей. Але ми не можемо, оскільки будівля садку «Ромашка» розташована в історичному центрі міста. А будь-яке втручання в її зовнішній вигляд можливо лише за умови використання автентичних матеріалів. Тому ми замість капітального ремонту вирішили зробити точковий, — пояснила вона.
— Це результат знаменитої громадської діяльності наших активістів, які домоглися включення історичного центру Нової Каховки до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Тим самим вони нанесли і продовжують наносити велику шкоду місту. Адже тепер, щоб відремонтувати ту чи іншу будівлю чи споруду, необхідно використовувати автентичні матеріали. Приміром, альтанки у парку активісти вимагали реставрувати з будматеріалів 1950-х років. Тому для мене ці люди є не охоронцями, а хоронителями нашої спадщини, — сказав Володимир Коваленко.
У свою чергу, голова Новокаховського товариства охорони культурної спадщини Тетяна Євсєєва стверджує, що міський голова вводить в оману депутатів міськради і надає недостовірну інформацію.
— До мене звернулась підрядна організація, яку запросили відремонтувати покрівлю ясла-садка «Ромашка. Її представники самі попросили мене підказати, яким чином можна провести роботи, не порушуючи вимоги збереження культурної спадщини. Ми надали їм усю інформацію. Звісно, нема жодної мови про неодмінне використання автентичних матеріалів 1950-х чи будь-яких інших років. На покрівлю ясла-садка можна покласти просто аналогічну керамічну черепицю, але в жодному разі не шифер або щось інше, — пояснила Тетяна Євсєєва.
Нагадаємо, що забудову історичного центру Нової Каховки у 2017 році віднесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку містобудування місцевого значення. Згодом керівництво міста почало домагатися позбавлення цього статусу. Своє бажання воно мотивувало тим, що при включенні до реєстру ніхто не порадився з міською владою та громадою.
Виключення Нової Каховки з державного реєстру нерухомих пам’яток України зокрема б дозволило повністю перебудувати центральну частину міста.
Олег БАТУРІН
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал